סרטן הערמונית

סרטן הערמונית

התאמת צמחי מרפא, תוספים, הנחיות יומיות וטיפולים

אכן חשוב ליצור טיפול מעמיק ומושכל ובעיקר מותאם אישית.

לציין שסרטן הערמונית ( PROSTATA CANCER) הינו מחלה שבמהלכה מתפתח גידול ממאיר בפרוסטטה (הערמונית) שהינה בלוטה במערכת הרבייה של הגבר. במהלך המחלה עוברים תאים בערמונית תהליך של גדילת יתר (מוטציה) ובכך הולכים ומתרבים. בשלב מסוים ניטלת ממערכת החיסון היכולת והכוח החיסוני לפקח ולעצור את ההתרבות הלא מבוקרת ובכך מתקיים תהליך גדילה ללא ביקורת חיסונית. מהלך המחלה יכול ליצור את התפשטותה אל מחוץ לגבולות הערמונית, אל אזורים סמוכים תוך יצירת גרורות סרטניים. אין ספק שקיים חשש קליני מובהק לגרורות ברקמת העצם ובבלוטת הלימפה. המחלה מלווה לעיתים בתסמינים בדומה לקשיי הטלת שתן, צריבה, דלקת, הפרעות בזקפה ועוד. סרטן הערמונית שכיח בכך שהוא מתגלה אצל 50% מהגברים מעל גיל 70 ואצל רוב הגברים מעל גיל 89. לציין שלעיתים המחלה אינה מלווה בתסמינים שכן גידולים בערמונית מתפתחים באיטיות. סרטן הערמונית מכונה אדנוקרצינומה שפירושו גידול ממאיר של הבלוטה.

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים כדוגמת אדנומה של יותרת המוח.

אטיולוגיה – גורמים

אין ספק שסרטן הערמונית נובע מתנאים רבים וכמובן מותנה בתורשה, גזע, תזונה, אורח חיים, תרופות, גיל, סוגים של רכיבי מזון, רמות שומנים בדם, שומני טראנס, עישון, מתח קיומי, העדר אנטי אוקסידנטים בתזונה, ליקופן ועוד.

כריתת הערמונית – בבעיה הממארת

פרוטוקול הטיפול של כריתת הערמונית הינו שלב חשוב להסרת הבלוטה ותאי הסרטן שהתגלו בה. לעיתים הטיפול יכלול נתיבים נוספים מלבד כריתה בדומה להקרנות. מטרת הניתוח הינה הסרת הבלוטה והתאים הסרטניים שבתוכה וזאת כדי להבריא. טיפול הטבעי דרך מרפאתנו מהווה שלב משלים ודרמטי להצלחת תהליך הריפוי, והוא רלוונטי למגוון סוגי סרטן כדוגמת סרטן הלבלב.

PSA – הסבר קצר

PSA הינו חומר ביוכימי המופרש בבולטת הערמוניות. PSA מסייע להתמרת נוזל הזרע. PSA  מיוצר בתהליכים ביוכימיים בגוף האדם בבלוטות הערמונית. לעיתים מתגלה רמה גבוהה של PSA במצבים של דלקת, BPH (פרוסטטה) וסרטן. לציין שבמהלך ביופסיה יש עליה ברמות PSA תקופת מסיבית לאחר לקיחת הביופסיה.

לאחר כריתה רדיקלית של בלוטת הערמונית. תהליך בו מוסרת הרקמה במלואה, רמת PSA אמורה לרדת ל 0. רמה זו אמורה להישמר בדם. עובדה זו חשובה לגילוי הפוטנציאל הפרוגרסיבי. לעיתים ניתן לצפות בעליה של PSA מעל לרמה הרצויה וזאת אל אף שאין תסמינים תומכים גם בבדיקות ההדמיה. מתוך כך יש שלעיתים אין ממצאים ברורים. מצב זה מכונה כשלון ביוכימי או PSA-ONLY DISEASE RECURR ENCE. מצב זה מגלה שכיחות רבה בשנים האחרונות. המשמעות הקלינית של הכשלון הביוכימי אינה ברורה ולא תמיד קיים מתאם ביחס לגרורות או הישנות ממאירה כתוצאה מעליה בערכי PSA. במקרים רבים עליה ב PSA לאחר כריתה אינה מעידה על היבטים סרטניים מתחדשים.

הטיפול הרפואי במקרה של עליה ב PSA אינו ברור אך חשובה התייחסות קלינית. וודאי שבעליה לא מבוקרת וסדירה וכאשר הינה נוספת לערכים גבוהים יש ליצור טיפול מונע.

האינטגרציה החשובה בין הטיפול האונקולוגי בסרטן הערמונית לרפואה הטבעית האינטגרטיבית

חשיבות הרפואה הקונבנציונלית אינה מוטלת בספק ואכן הכרחית. המוסדות הרפואיים בישראל ובעולם הינם דרך חשובה לטיפול בסרטן הערמונית. הגישה הטבעית הינה גישת טיפול אינטגרלית לדרך הרפואה הרגילה. מתוך כך, וודאי שחשוב לטפל בסרטן דרך הרפואה הרגילה ולא להיות מושפע ממרכזים טבעיים המטיפים לכם לעזוב את הטיפולים הקונבנציונליים. אנו ב"נטורל ויז'ן" מבקשים להיות חלק מדרך הטיפול הרגילה אם וכאשר היא נדרשת אך גם כדרך טיפול אלטרנטיבית לאי הישנות בעת זמן המעקבים ובסיום הטיפול הקונבנציונלי.

"נטורל ויזן" נועדה לטפל תוך שילוב עם צמחי מרפא ייחודיים שלא נרכשים בבתי טבעי או דרך האינטרנט. אנו משלבים צמחי מרפא מבוססי ראיות המשולבים עם הנחיה תזונתית, שינויים קיומיים, תנועה, נשימה, יציבה ובכך תוכנית טיפול טבעית משולבת המפחיתה את תופעות הלוואי ומעניקה חזון הישרדותי טוב יותר.

"נטורל ויז'ן" – מטרתנו ליצור "דרך בריאותית" עמוקה ומתוך כך ברצוננו להעצים ולתמוך בכם בכדי לסייע בהשגת בריאות מיטבית. הידע האופרטיבי שנעניק לכם יעזור לכם לקחת תפקיד פעיל יותר בבריאותכם. אנו ב"נטורל ויז'ן" מתבססים על הידיעה המובהקת שלגוף האדם יש יכולת ריפוי ומאבק מולדים לטיפול בבעיות.

ב"נטורל ויז'ן" – נתאים עבורכם, וזאת תוך הבנת המקרה האישי שלכם, תוכנית תמיכה בתהליך הריפוי של מחלתכם.

ב"נטורל ויז'ן" – אנו מלמדים את מטופלנו לעשות שימוש נבון בתזונה, פעילות גופנית, שינויים באורח החיים ורואים בכם מערכת שלמה, הוליסטית, טבעית ויעילה. כוונתנו בנטורל ויז'ן לשפר את יכולת גופכם להילחם במחלות מורכבות.

ב"נטורל ויז'ן" – אנו מתאימים עבורכם תוכנית טיפול טבעית מקיפה המשלבת את מיטב הידע של הרפואה הטבעית המסורתית.

אנו ב"נטורל ויז'ן"  מבינים שגם ההבחנה הרפואית וההכרח הנכון לטיפול קונבנציונלי חייב גיוס כל הכוחות וזה אכן נכון, וזו גם העת וכן זו צומת הדרכים הקלינית, לשלב את הדרך הטבעית.

השלב הטבעי

במצב זה שהינו כשלון ביוכימי ועליה ב PSA חייב להיות טיפול טבעי נכון, מושכל המותאם אישית ומורכב מתזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה, הנחיה לפעילות ועוד.

סרטן הערמונית והורדת ערכי PSA – הסבר נוסף

חשוב ליצור טיפול משלים וממוקד לבעיה הפוטנציאלית הממארת בערמונית. סרטן בלוטת הערמונית מתפתח כגידול בערמונית שהינה סוג של בלוטה במערכת המין הגברית. הסרטן מתפרץ בעת שתאים מסוגים שונים בערמונית עוברים התמרה תוך מוטציה ובכך מתרבים ויוצאים משליטת מערכת החיסון. תאים ממאירים אלו עלולים ליצור התפשטות מעבר לבלוטת הערמונית ובכך ליצור גרורות בעצמות ובבלוטות הלימפה( לכן התבקשת לעשות מיפוי עצם).

ההתפשטות יוצרת מיחושים שונים בדומה לכאבים, קשיים חמורים בהטלת שתן, דם בשתן, כאב בעת מתן שתן, הטלת שתן לילית ( עד כ 4-5 ביום).מצבים ממאירים אלו מכונים "אדנוקרצינומה" שהינו גידול בבלוטה (לציין שהתסמינים אינם אופייניים למצבך).

טיפולים

הטיפול הקונבנציונאלי בעל קשת של טיפולים בדומה לאפשרויות הבאות:

 1. טיפול "משגיח", הווה אומר מעקב צמוד ללא טיפול אקטיבי ואגרסיבי אך גם טיפול ניתוחי להסרת הבלוטה.
 2. טיפול הקרנתי דרך קרינה חיצונית ופנימית(ברכיתראפיה).
 3. טיפול בהקפאה.
 4. טיפול הורמונאלי.

הטיפול הטבעי יתמודד מול הגורמים הישירים והעקיפים של הבעיה ומטרתו להחזיר את הגוף בכלל לאיזון ואי הישנות.

חשוב לחזק את הגוף ואת מערכת החיסון ובכך לסייע לו ליצור את ההתמודדות הנכונה עם המחלה ואי הישנות. חזוננו הינו למנוע תהליך של הקרנות וטיפולים אגרסיביים אך גם, אם צריך, חשוב לייעל את הטיפול הרגיל. יש ליצור איזון נכון ומושכל בין האנטי-אוקסידנטים שהינם נוגדי חמצון לבין מגוון הרעלנים או כפי שנכנה אותם קרצינוגנים שהינם מחוללי סרטן הפוגעים בגוף בכלל באזור הערמונית בפרט ממקור חיצוני ופנימי.

חשוב לשמור ולהוריד את ערכי PSA שהינו חלבון הנמצא כרכיב טבעי בנוזל הזרע ומקור יצורו הינו בתאי בלוטת הערמונית. PSA שומר על האיכות הנוזלית של הזרע. כמויות של PSA מופרשת גם אל מחזור הדם ומתוך כך חשוב לבדוק את רמתו. לציין שרמה גבוה של PSA אינה בהכרח בעיה אך עלולה להיות סוד של סימן או איתות של בעיה חוזרת.

הטיפול חייב ליצור הגשמה ומימוש היעדים וזאת על פי הבדיקות והמסקנות אשר הגשת בפגישתנו.

במקרים רבים מקבל המטופל הנחיה למעקב בכל חצי שנה. וודאי שבמצב זה, הרפואה הטבעית הינה אלטרנטיבית שכן מעקב חייב להיות אקטיבי ובוודאי לא פסיבי ובכך להמתין להחרפה מסוכנת בעוד כמה חודשים. גם בתקופה שלאחר הטיפול הקונבנציונלי חייבים ביטוי טבעי קיומי, מקצועי לחיזוק הגוף ועמידותו ומערכת החיסון והנחיה מקצועית לאורח חיים.

היעדים אותם יש לממש

 1. טיפול טבעי ממוקד בערכי "דירוג גליסון" לעצירת ההיבט הפרוגרסיבי ונסיגתו.
 2. טיפול טבעי ממוקד לסיוע באי הישנות הבעיה הממארת (כחלק מהטיפול הקונבנציונלי).
 3. טיפול טבעי לרוגע, שלווה ואיזון פנימי כחלק אינטגראלי מהטיפול
 4. טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון.
 5. טיפול טבעי לעמידות וחיזוק הגוף.
 6. העצמה של הפרספקטיבה התזונתית.
 7. טיפול טבעי מסייע לערכי ,PSA דרך שינוי והעצמת הרגלי אכילה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי תזונה ושיטות הרפיה.
 8. תמיכה טבעית בטיפול קונבנציונאלי העתידני על פי החלטת הגורמים והתסמינים לכך במידה ויחלו.

הטיפול יערך לתקופה כפי שתקבע וזאת כדי ליצור בסיס רחב לאיזון וחיזוק הגוף. חשוב לזכור שבעיה ממארת הינה אגרסיבית ולא מבוקרת ומאופיינת בהתהוות גדילת תאים. הבעיה עלולה לגלות ביטוי בכל רקמה ובהעדר שליטה נכונה עלולים תאי הסרטן בערמונית לגדול ולהתפשט.

גוף חזק המלווה במערכת חיסון חסינה, ערכי סוכר נורמאליים, שינה ערבה, תזונה נכונה, הזנה נכונה, צמחי מרפא מובילים, פעילות גופנית ועוד ייצור תכנית עימות חשובה עד מאד למלחמה בבעיה.

נקפיד במהלך הטיפול "להילחם" בבעיה במלוא כוחו של הגוף אך ללא פגיעה באיכות החיים.

נטורל ויז'ן

המושג רפואה טבעית הינו מושג רחב המהווה הסבר לתיאור תהליכיי טיפול טבעיים. הגישה הטבעית הינה גם גישה אינטגרטיבית וכוללת  גישה רב מודלית המשלבת תזונה, אורח חיים, צמחי מרפא, טיפולי גוף, דיקור, עיסוי ותוספים תוך גישה אינטימית וייחודית המבוצעת בקשר תמידי.

נשמח לפגוש אתכם לפגישת ייעוץ, אבחון ובניית תוכנית טיפול משולבת וטבעית

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
המלצה - בלוטת ערמונית מוגדלת ו PSA גבוה
אוגוסט 2022 בלוטת ערמונית מוגדלת ו PSA גבוה – מכתב המלצה ותודה שמי אילן בן 64 הגעתי...
המלצה - סרטן בערמונית 
17.8.22 המלצה – סרטן בערמונית  תודה על הטיפול. הגעתי למרפאה עם סרטן במצב מתקדם. השאירו פרטים לתיאום...
המלצה - סרטן הערמונית
סרטן הערמונית לאיתן והצוות 8.3.20 לפני כשמונה חודשים עברתי בדיקות שגרתיות, כמו כל שנה כמה מהתוצאות נראו...
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.