סרטן ערמונית – PROSTATA CANCER

PROSTATA CANCER

סרטן ערמונית

הטיפול הטבעי מהווה כלי אדיר ממדים שהרי כל הנחיה מקצועית לאורח חיים, תזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה, טיפולים ועוד מהווים כוח עזר לרפואה הרגילה

 סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

סרטן הערמונית (PROSTATA CANCER) הינו מחלה שבמהלכה מתפתח גידול ממאיר בפרוסטטה (הערמונית) שהינה בלוטה במערכת הרבייה של הגבר. במהלך המחלה עוברים תאים בערמונית תהליך של גדילת יתר (מוטציה) ובכך הולכים ומתרבים. בשלב מסוים ניטלת ממערכת החיסון היכולת והכוח החיסוני לפקח ולעצור את ההתרבות הלא מבוקרת ובכך מתקיים תהליך של הכפלת תאים וממאירויות ללא פיקוח חיסוני. מתוך כך ניתן להבין את חשיבותה של מערכת החיסון בכלל וחוסנו של הגוף בפרט. אני מדגיש זאת שכן הרפואה הטבעית מעניקה כלים לחוסן כללי הן למניעה והן לסיוע יעיל לטיפול בסרטן הערמונית. במהלך המחלה יכולה להיווצר פרוגרסיה גרורתית אל מחוץ לגבולות הערמונית הווה אומר, אל אזורים סמוכים וזאת תוך יצירת גרורות לרקמת העצם ולבלוטת הלימפה. הפרוגרסיה הגרורתית קיימת בכל עת ובכך ההמתנה מבדיקה לבדיקה ותהליכי הטיפול והבדיקה המסורבלים מהווים סכנה ברורה. לכן חשוב ליצור נתיב טיפול משלים דרך הרפואה הטבעית. המחלה מלווה לעיתים בתסמינים בדומה לקשיי הטלת שתן, צריבה, דלקת, הפרעות בזקפה ועוד. סרטן הערמונית שכיח בכך שהוא מתגלה אצל 50% מהגברים מעל גיל 70 ואצל 75% מהגברים מעל גיל 85. לציין שלעיתים המחלה אינה מלווה בתסמינים שכן גידולים בערמונית מתפתחים באיטיות אם כי לחלוטין אין לתת את הביטחון בקביעה קונבנציונאלית זו. סרטן הערמונית מכונה גם אדנוקרצינומה שפירושו גידול ממאיר של הבלוטה. הערמונית הינה רקמה הנמצאת בשלפוחית השתן (מוצא השלפוחית) ועוטפת את השופכה. תפקידה הינו חלק מרכיבי ויצור נוזלי הזרע. סרטן הערמונית הינו גידול ממאיר ושכיח. לציין ששכיחותו עולה עם הגיל.

סרטן הערמונית מכונה על פי הרפואה הרגילה "הסרטן האיטי" אך לחלוטין, וזאת על פי הרפואה הטבעית, אין לראות בגידול ממאיר את "אופיו האיטי". אני מציין זאת שהרי לכל בעיה שמתהווה קיימים גורמים, תנאים, וסיבות, סביבתיים וחיצוניים המשמשים בסיס תומך או לא תומך להאצת הגידול. התמיכה להאצת הגידול או להיווצרותו תלויה באורח חיים מיטבי או שאינו מיטבי. בתחילה, מיקום הגידול הינו בבלוטה וקצב הגידול הינו אישי. זמן ההכפלה של התאים הממאירים בבלוטה יכול להתרחש בשבועות חודשים ושנים. אם הגידול אינו מאובחן בזמן או לא מטופל תיווצר פרוגרסיה סרטנית אל מחוץ לערמונית וזאת תוך פלישתו לסביבת הערמונית ובהמשך אל קשרי הלימפה באגן, אל השלד, הכבד וכן לריאות ולמוח. הרפואה הטבעית מסייעת לעצור וזמן נוח לגוף להתמודד עם המחלה. וודאי ששיטות הטיפול הניתוחית, ההקרנתית, בדומה לשיטה הכימותרפית, האונקולוגית והתרופתית חשובות ואכן מהוות הכרח אך לחלוטין אין לראות ברפואה הרגילה את הדרך הבלעדית לריפוי. מעורבותה של הרפואה הטבעית ורפואת צמחי המרפא חשובה והכרחית ואף תנאי מוחלט לטיפול נכון.

חשובה ההבנה שהחל מזמן האבחון של תאים ממאירים בערמונית קיימת "דינמיקה ממאירה" אשר קדם לה תהליך טרום ממאיר. קצב ההתקדמות של הגידול הסרטני, לחלוטין תלוי בסביבה "תומכת" א מונעת. הרפואה הטבעית מהווה את הדרך החשובה ביותר, הן כמשלימה ובהמשך כדרך אלטרנטיבית.

PSA

הערמונית, בין יתר תפקידיה, מייצרת חלבון המכונה אנטיגן הערמונית או כפי שנהוג לכנותו PSA חלבון זה תומך ביכולת הזרימה של נוזלי הזרע. בבדיקה נבדק ריכוז PSA. שכן PSA בדמם של חולי סרטן הערמונית, בדרך כלל, גבוה יותר. חשוב מאוד לציין ש-PSA עולה ברמתו גם במצבי דלקת, הגדלה שפירה של הערמונית, ביופסיה של הערמונית, יחסי מין עיסוי הערמונית ועוד. לציין גם שכ-35% מהגברים החולים בסרטן הערמונית אינם חורגים מהערך הנכון. בנוסף יש לציין את הגיל ושינוי ריכוז PSA. מתוך כך ניתן להבין ש-PSA אינו בהכרח המדד היחיד ובעת היותו מתחת לערך של 3.5 שוב להבין את הכרונולוגיה של המטופל.

PSA הינו חומר ביוכימי המופרש בבולטת הערמוניות. PSA מסייע להתמרת נוזל הזרע.  PSAמיוצר בתהליכים ביוכימיים בגוף האדם בבלוטות הערמונית. לעיתים מתגלה רמה גבוהה של PSA במצבים של דלקת, BPH (פרוסטטה) וסרטן. לציין שבמהלך ביופסיה יש עליה ברמות PSA תקופת מסיבית לאחר לקיחת הביופסיה.

לאחר כריתה רדיקלית של בלוטת הערמונית, תהליך בו מוסרת הרקמה במלואה, רמת PSA אמורה לרדת ל 0. רמה זו אמורה להישמר כערך קבוע. עובדה זו חשובה לגילוי הפוטנציאל הפרוגרסיבי. לעיתים ניתן לצפות בעליה של PSA מעל לרמה הרצויה וזאת אל אף שאין תסמינים תומכים גם בבדיקות ההדמיה. מתוך כך יש שלעיתים אין ממצאים ברורים. מצב זה מכונה כשלון ביוכימי או PSA-ONLY DISEASE RECURR ENCE. מצב זה מגלה שכיחות רבה בשנים האחרונות. המשמעות הקלינית של הכישלון הביוכימי אינה ברורה ולא תמיד קיים מתאם ביחס לגרורות או הישנות ממאירה כתוצאה מעליה בערכי PSA. במקרים רבים עליה ב PSA לאחר כריתה אינה מעידה על היבטים סרטניים מתחדשים אך לעיתים סבירות הישנותה גבוהה מאוד. בכל מקרה חשוב להימנע מלהעניק לפוטנציאל הממאיר כוח.

הטיפול הרפואי במקרה של עליה ב PSA שונה מאוד מחולה לחולה וזאת לפי שיקול דעתו של האונקולוג ומצבו של החולה.

צמחי המרפא ותוספי התזונה מהווים סינרגיה טיפולית חיובית ודרמטית.

השימוש בבדיקת PSA יצר שינוי בכל הקשור לאבחון מוקדם ובכך הגדיל את סיכויי ההחלמה. וודאי ש-PSA אינו ממצא הנובע רק מתאים ממאירים כי אם גם מתאים שפיריים. מתוך כך הערך הזה אינו מעיד רק על היבטים סרטניים כי אם גם היבטים דלקתיים של הערמונית. חשוב לציין שגם בעת שערכי ה-PSA נמוכים עדיין קיימת סבירות להופעת סרטן הערמונית.

אטיולוגיה

הגורמים לסרטן הערמונית בעת שלא קיימות סיבות מובהקות, מובחנות וברורות לרפואה הקונבנציונאלית להופעת סרטן הערמונית מביטה הרפואה הטבעית אל ההבנה שכל בעיה נובעת מהתהוות שלילית התלויה בגורמים וסיבות בדומה

 • מצבי מתח וסטרס
 • פרוסטטה
 • פרוסטטיטיס
 • שומן טרנס
 • תרופות
 • העדר פליטת זרע מספקת
 • העדר זרימת דם
 • תורשה
 • תזונה לא מיטבית
 • חסרי תזונה
 • חסרי תזונה
 • חוסר בויטמינים בדומה ל E-D
 • העדר פעילות גופנית
 • עישון סיגריות
 • הצטברות רעלים
 • נטילת תרופות
 • לחץ תמידי על האשכים ואברי המין
 • העדר מינוני חמצן בגוף
הרפואה הטבעית מביטה בגורמים לבעיה שכן, מעבר לטיפול בצמחי מרפא, תוספים ודיקור וכן תזונה מיטבית יש ליצור שינויים בגורמים אשר היוו בסיס לבעיה

PSA – לאחר נתיחת ההסרה של הערמונית וסרטן הערמונית

כאמור, לאחר כריתה של הערמונית וזאת כאשר קיימת הסרה של מלאה של הערמונית, ערכי PSA אמורים לרדת ל-0. מתוך כך זה אמור להיות הערך הקבוע. בדיקות PSA חייבות להיות סדירות. יש ורמת ה-PSA עולה לאחר הטיפול וזאת למרות שאין רמה זו נלווית לזיהוי מוקדי של המחלה או תסמינים מאפיינים. מצב זה מכונה כמוסבר למעלה הישנות מחלה ביוכימית או כישלון ביו כימי. מצב זה אכן שכיח. המשמעות של כשלון ביו כימי מעורפלת משום שבמצבים רבים עליה ב PSA אינה בהכרח סרטן גרורתי. מתברר שבמקרים רבים, 2500 חולים שעברו כריתה רדיקלית, תוחלת החיים לא השתנתה. (בין 10-13) אצל חולים שעברו כריתה בהם היה כשלון ביו כימי ואלו שרמתם לא עלתה. הסיכוי לסרטן ערמונית גרורתי מתהווה דרך מספר סיבות גורמים ותנאים. מתוך כך הרפואה הטבעית מהווה נתיב טיפול דרמטי ובכך התהליך החשוב ביותר לטיפול, מניעה וטיפול בהישנות.

ניתן לומר באופן חד משמעית שהטיפול במקרה של הישנות ביוכימית אינו ברור ושנוי במחלוקת. בכל אופן, יש וההחלטה הינה במעקב, אך גם הקרנות, תהליך הורמונאלי ועוד. ואם אכן קיימת החלטה של טיפול. גם במצב זה הדעות חלוקות לגבי תחילת הטיפול לעיתים ההנחיה הטיפולית ניתנת בהתאם לזמן הכפלת PSA בדומה למצב שבו PSA הכפיל את עצמו פחות מ- 11 חודש.

גם אם קיימת הישנות ביו כימית אין כיום החלטה רפואית ברורה על דרך הטיפול. הטיפול הטבעי הינו ההשלמה החשובה הקיימת כיום להצלחה ולטיפול נכון. במצב זה שהינו כשלון ביוכימי ועליה ב PSA חייב להיות טיפול טבעי נכון, מושכל המותאם אישית.

הטיפול הטבעי חייב גישה מושכלת ומותאמת ורחבת היקף. אנו מבינים את החשיבות הרבה והדרמטית של הטיפול הטבעי. הן בטיפול יחידני והן כטיפול קונבנציונאלי.

הטיפול הקונבנציונאלי יעיל אך יעילות פוחתת במצבי הישנות ועליה של PSA. הטיפולים הרפואיים קיימת תופעות לוואי קשות אשר גורמת לחולשה חיסונית, בעיית של חולשת לימפה, תשישות ובסיס להידרדרות.

סרטן הערמונית והורדת ערכיPSA

חשוב ליצור טיפול משלים וממוקד לבעיה הפוטנציאלית הממארת בערמונית. סרטן בלוטת הערמונית מתפתח כגידול בערמונית שהינו סוג של בלוטה במערכת המין הגברית. הסרטן מתפרץ בעת שתאים מסוגים שונים בערמונית עוברים התמרה תוך מוטציה ובכך מתרבים ויוצאים משליטת מערכת החיסון. תאים ממאירים אלו עלולים ליצור התפשטות מעבר לבלוטת הערמונית ובכך ליצור גרורות בעצמות ובבלוטות הלימפה.

ההתפשטות יוצרת מיחושים שונים בדומה לכאבים, קשיים חמורים בהטלת שתן, דם בשתן, כאב בעת מתן שתן, הטלת שתן לילית (עד כ 4-5 ביום). מצבים ממאירים אלו מכונים "אדנוקרצינומה" שהינו גידול בבלוטה.

טיפולים קונבנציונליים

הטיפול הקונבנציונאלי בעל קשת של טיפולים בדומה לאפשרויות הבאות:

 1. טיפול "משגיח" הווה אומר מעקב צמוד ללא טיפול אקטיבי ואגרסיבי אך גם טיפול ניתוחי להסרת הבלוטה.
 2. טיפול הקרנתי דרך קרינה חיצונית ופנימית (ברכיתראפיה)
 3. טיפול בהקפאה
 4. טיפול הורמונאלי
 5. ופרוטוקולים נוספים

הטיפול הטבעי יתמודד מול הגורמים הישירים והעקיפים של הבעיה ומטרתו להחזיר את הגוף בכלל לאיזון ואי הישנות.

חשוב לחזק את הגוף ואת מערכת החיסון ובכך לסייע לו ליצור את ההתמודדות הנכונה עם המחלה ואי הישנות. חזוננו הינו למנוע תהליך של הקרנות וטיפולים אגרסיביים אך גם, אם צריך, חשוב לייעל את הטיפול הרגיל. יש ליצור איזון נכון ומושכל בין האנטי-אוקסידנטים שהינם נוגדי חמצון לבין מגוון הרעלנים או כפי שנכנה אותם קרצינוגנים שהינם מחוללי סרטן הפוגעים בגוף בכלל באזור הערמונית בפרט ממקור חיצוני ופנימי.

חשוב לשמור ולהוריד את ערכי PSA שהינו חלבון הנמצא כרכיב טבעי בנוזל הזרע ומקור יצורו הינו בתאי בלוטת הערמונית. PSA שומר על האיכות הנוזלית של הזרע. כמויות של PSA מופרשת גם אל מחזור הדם ומתוך כך חשוב לבדוק את רמתו. לציין שרמה גבוה של PSA אינה בהכרח בעיה אך עלולה להיות סוד של סימן או איתות של בעיה חוזרת.

היעדים אותם יש לממש

 1. טיפול טבעי ממוקד בערכי "דירוג גליסון" לעצירת ההיבט הפרוגרסיבי ונסיגתו.
 2. טיפול ממוקד באי הישנות הבעיה הממארת
 3. טיפול טבעי לרוגע, שלווה ואיזון פנימי כחלק אינטגראלי מהטיפול
 4. טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון.
 5. טיפול טבעי לעמידות וחיזוק הגוף.
 6. העצמה של הפרספקטיבה התזונתית.
 7. טיפול להורדת ערכי PSA, ניתן ליצור שינוי דרמטי בPSA דרך שינוי והעצמת הרגלי אכילה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי תזונה ושיטות הרפיה.
 8. תמיכה טבעית בטיפול קונבנציונאלי העתידני עלפי החלטת הגורמים והתסמינים לכך במידה ויוחלו.
 9. טיפול באי הישנות והכפלה אגרסיבית של PSA.

הטיפול יערך לתקופה כפי שתקבע וזאת כדי ליצור בסיס רחב לאיזון וחיזוק הגוף. חשוב לזכור שבעיה ממארת הינה אגרסיבית ולא מבוקרת ומאופיינת בהתהוות גדילת תאים. הבעיה עלולה לגלות ביטוי בכל רקמה ובהעדר שליטה נכונה עלולים תאי הסרטן בערמונית לגדול ולהתפשט.

גוף חזק המלווה במערכת חיסון חסינה, ערכי סוכר נורמאליים, שינה ערבה, תזונה נכונה, הזנה נכונה, צמחי מרפא מובילים, פעילות גופנית ועוד ייצור תכנית עימות חשובה עד מאד למלחמה בבעיה. נקפיד במהלך הטיפול "להילחם" בבעיה במלוא כוחו של הגוף אך ללא פגיעה באיכות החיים.

הרפואה הטבעית הינה רפואה אינטגרטיבית ובכך משלבת את כל שיטות הריפוי תוך השלמה לטיפול הקונבנציונאלי.

הטיפול הטבעי והמסייע בסרטן הערמונית

"נטורל ויז'ן" – טיפול טבעי דרך צמחי מרפא בהתאמה אישית:

חיזוק רב מערכתי של הגוף כולו
טיפול בתופעות הלוואי של הטיפול הרגיל. הקרנות, כימותראפיה,  ניתוח ותרופות
טיפול טבעי באיזון נפשי, מצבי דחק ועקה, דיכאון, לחץ נפשי ועוד
טיפול לעמידות והסתגלות אל מול הטיפול. הסבל והקשיים
טיפול ישיר בגידול הסרטני דרך צמחי מרפא ייעודיים
חיזוק ושפעול נכון של הכבד תוך ניקוי הרעלים
חיזוק חיסוני
מניעת סביבה תומכת לתאי הסרטן

"נטורל ויז'ן" הטיפול הטבעי במחלת הסרטן

כיום קיימת הסכמה כללית ובינלאומית של חוקרי הסרטן בכך שחשוב ליצור מבנה טיפול טבעי מאורגן המותאם באופן אישי לטיפול בסרטן תוך גישה טיפולית רחבת היקף הניגשת בן היתר לשכלול התפקוד הרב מערכתי, איזון וטיפול בכל אותם גורמים וסיבות אשר יצרו בסיס לסרטן. הטיפול הינה מרפא, מקל, מונע ומשקם.

צמחי מרפא בהתאמה אישית לטיפול בסרטן

הטיפול המותאם בצמחי מרפא מהווה כלי חשוב, דרמטי והכרחי לטיפול בסרטן. הצמחים הינם מודל טיפול רב משמעות ודרמטי.

צמחי המרפא – דרכי פעילות והתוויות

 • חיזוק כללי של הגוף
 • חיזוק ואיזון מערכת החיסון
 • טיפול בתגובה חיסונית נכונה של גוף אל התא הסרטני
 • צמחים לעמידות והסתגלות
 • צמחים לאיזון וטיפול פנימי
 • צמחים לפעילות סרטנית ישירה בגידול
 • צמחים לטיפול באברים ומערכות אשר נפגעו ממחלת הסרטן
 • חיזוק, תמיכה והעצמה של הטיפול האונקולוגי
 • טיפול בתופעות לוואי
 • טיפול בנזקי תרופות
 • תמיכה במצבי עקה ודיכאון
 • הזנה חשובה לגוף כולו

ההתמודדות עם מחלת הסרטן דרך צמחי המרפא הכרחית כחלק אינטגראלי לטיפול בסרטן. הצמחים בהתאמה אישית ומסייעים לחיזוק כל מערכות הגוף והתמודדות עם הסרטן. השימוש בצמחי מרפא ישנה לחלוטין את התמונה הקלינית של חולה הסרטן וסיכוייו לריפוי ושיקום.

חיזוק ועמידות רב מערכתית לחולי סרטן הערמונית

גוף חזק בהיבט הרב מערכתי הינו ערובה חשובה להתמודדות, ריפוי, מניעה ושיקום של מחלת הסרטן. התערערות הגוף בהיבטים הרב מערכתיים נגרמת מסיבות רבות ובכך תיפגם יכולת ההגנה של מערכת החיסון אל מול מגמה של ההתפשטות הסרטנית. גורמים גנטיים, תזונתיים, הורמונאליים, העדר פעילות, קיום לקוי ועוד מהווים מוקדי השפעה על המערכת הגופנית בהתמודדות שלה אל מול מחלת הסרטן. הטיפול הטבעי מעניק את המענה הטיפולי היעיל ביותר דרך תמיכה, שיקום והגנה. המערכות השונות שנפגעו ואף התערערו ונחלשו במהלך שנות חיו של האדם בדומה למצבי דלקת, עצירות, דיספפסיה, מתחים שונים, אי איזון הורמונאלי, עישון סיגריות, אכילה שגויה, אי איזון סוכרתי, העדר פעילות גופנית וכדומה פוגמים במערכת הגוף. הרפואה הטבעית תפקידו לשקם את מערכות הללו, הטיפול יעשה דרך צמחי מרפא, הנחיות, פיקוח קיומי, הנחיות להרפיה, לפעילות קיומית נכונה ועוד. קיימים צמחי מרפא מבית היוצר של מעבדתנו המותווים לחיזוק ואיזון רב מערכתי בדומה לפטריות ריישי (GANODERMA ) סוגים של ג'ינסינג, אכיניצאה (ECHINACEA) אסטרגלוס (ASTRAGLUS) כורכומין, וויתניה, חבלבל השדה, פורמולה ייחודית (אסייאק) ועוד רבים. ניצור התאמה של צמחי מרפא דרך ההיבט הספציפי של המחלה וכישוריו של החולה.

 

הטיפול במצבי מתח, עקה ולחץ וסרטן הערמונית

 

המתח הנפשי מהווה גורם רב חשיבות בהחלשת הגוף אל מול המחלה ופרוגרסיה הולכת וגוברת בעת שלבי המחלה שכן מציאות זו הופכת למאיימת ומניבה חזון של חוסר ודאות לחולה ולמשפחתו. חשוב ליצור יכולת הסתגלות ועמידות של הגוף.

רגשות מטרידים רבים מתפתחים במהלך שלב המחלה בדומה למצבי עקה, דיכאון, חרדות קשות אי שקט וכדומה.

זכרו- התמיכה במערכת העצבים ובהיבט הנפשי חשובה, הן לאיכות חייו של החולה אך גם ובעוצמה דרמטית, ליכולת שלו להתמודד אל מול סכנות הסרטן. אנו ניצור התאמה של צמחי מרפא ותוספים נכונים להרגעה, רוממות רוח, חיזוק מערכת העצבים, טיפול בבעיה ודכדוך.

הטיפול האונקולוגי, תופעות הלוואי והטיפול הטבעי

הטיפול האונקולוגי נעשה דרך הקרנות, ניתוחים, תהליכי כימותרפיה, טיפולים ביולוגיים ותרופות. הטיפול הרגיל חשוב אך יוצר תופעות לוואי קשות אשר לעיתים מהוות מקור לפגיעה קשה ביותר. חשוב לפני, במהלך ואחרי הטיפולים הללו להעניק טיפול טבעי דרך צמחי מרפא, תזונה, פעילות גופנית, תוספים, הנחיות קיומיות, שיטות הרפיה ועוד. יש ליצור הגנה ושיקום במהלך הטיפולים של מערכת העיכול אשר נפגעת קשות בטיפולים הללו יש תמיכה בלב הריאות, ושאר מערכות הגוף. הטיפול דרך צמחי המרפא מעניק תמיכה חשובה לאיבר הדורש התייחסות קלינית טבעית. הכבד הינו איבר מטבולי, מפנה רעלים, אחראי לאיכות הדם והאנרגיה ובכך מהווה גם גורם חשוב לטיפול דרך הרפואה הטבעית.

הלחימה, הישירה בגידול הסרטני בערמונית

צמחי המרפא בהתאמה אישית מהווים ללא כל ספק מוקד לחימה בגידול הסרטני דרך השפעה ישירה.

הטיפול הטבעי הינו מארג הוליסטי תוך הבנת השלם וטיפול בכל מרכיביו. ההיקף חייב להיות מותאם לחולים ובהתאם למצבו ולאופי הגידול. אנו נשלב בטיפול צמחי מרפא בעלי מנגנוני פעולה רחבים, עמוקים הנוגעים במערכות גוף רבות.

הטיפול ושלבי המחלה – מדרג הטיפול הטבעי בסרטן הערמונית

הטיפול חייב להיות כבר בתחילת המחלה אך גם כשלבים בהם עדיין המחלה לא התגלתה, הווה אומר, מניעה!!

שלב א': זמן תחילת המחלה או הפוטנציאל העתידני שלה. שלב זה הינו ההתחלה ולכן חשוב מאוד. בשלב ראשון עדיין הכוונה לטיפול האונקולוגי הקלאסי ויכול להימשך זמן רב אשר במהלכו ניתן ליצור טיפול טבעי חשוב ודרמטי מאוד. בשלב זה ניצור מארג טיפול ספציפי לחיזוק כל מערכות הגוף ולהכין את החולה אל מול ההתמודדות הצפויה והקשה של הטיפולים שנכונו לו.

שלב ב': שלב הטיפולים הקונבנציונאליים ובהתאם לפרוטוקול שנקבע ע"י הרפואה. בשלב זה קיימת אפשרות ניתוחית, כימותראפית, הקרנות, תרופות ביולוגיות ועוד. בשלב זה יש ליצור טיפול טבעי מתאים ועל פי הנקודות אשר ציינתי.

שלב ג': שלב שהינו שיא הטיפולים ותופעות הלוואי הנלוות. בתהליך זה נקפיד לחזק את גופו של החולה, לרומם את רוחו ולחזק את מערכת העצבים שלו. בשלב זה נטפל היטב בכשלים אשר התגלו במהלך המחלה אך גם במהלך הטיפולים. בשלב זה יש להקפיד על פינוי רעלים מהגוף וזאת כדי לאפשר לו את הכוח להתמודדות אין סופית עם המחלה.

שלב ד': בשלב זה החולה מסיים את סדרת הטיפולים או ממתין לאפשרות של הסדרה הבאה ולכן יש להמשיך בשגרת הטיפול הטבעי ושיקום רב מערכתי.

שלב ה': שלב ההחלמה, ההתאוששות, השיקום וחזון הריפוי. בשלב זה יש לבחון היטב את הטיפול ותוכנו בהתאם לתוצאת התהליכים הקודמים.

שלב ו': ההנחיות הקיומיות והטיפול המשקם כתמיכה רב מערכתית.

שלב ז': שלב המניעה והעדר ההישנות של המחלה.

הטיפול הטבעי המסייע ב"נטורל ויז'ן" במחלת הסרטן רב חשיבות ודרמטי בכל שלבי המחלה. חשוב ליצור תהליך כבר בתחילת המחלה אך גם בכל שלב ושלב.

חשוב לגייס את כל הכוחות תוך אינטגרציה רבת משמעות בין הרפואה הרגילה לרופאה הטבעית.

 

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
המלצה - בלוטת ערמונית מוגדלת ו PSA גבוה
אוגוסט 2022 בלוטת ערמונית מוגדלת ו PSA גבוה – מכתב המלצה ותודה שמי אילן בן 64 הגעתי...
המלצה - סרטן בערמונית 
17.8.22 המלצה – סרטן בערמונית  תודה על הטיפול. הגעתי למרפאה עם סרטן במצב מתקדם. השאירו פרטים לתיאום...
המלצה - סרטן הערמונית
סרטן הערמונית לאיתן והצוות 8.3.20 לפני כשמונה חודשים עברתי בדיקות שגרתיות, כמו כל שנה כמה מהתוצאות נראו...
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.