מיקוזיס פונגואידיס – MYCOSIS FUNGOIDES

MYCOSIS FUNGOIDES

מיקוזיס פונגואידיס

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

MF – מיקוזיס פונגואידיס

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

Mycosis Fungoides

לימפומה של העור של תאי T

מיקוזיס פונגואידס הינה לימפומה של העור המוגדרת כסוג T.

ניתן לציין שזו קטגוריה של ממאירות במערכת הלימפה.

מיקוזוס פונגואידס הינה מחלה לא שכיחה ואינה מוגבלת לגיל אך בדרך כלל מופיעה בין הגילאים 35 ל-65.

MF פוגע בחולה בעור ובכך הייחודיות שלה שהרי לימפומות אחרות פוגעות בקשירות הלימפה ובאברים פנימיים.

במיקוזיס פונגואידס קיימת גדילה לא מבוקרת ומשגשגת של לימפוציטים מסוג T. גדילה לא מבוקרת זו נוצרת מכשל במנגנון החיסון התקין.

שלב Plague Stage –הינו מתקדם ובכך הנגעים הופכים להיות מעל העור תוך גיוון צורות.

מחלת העור מיקוזיס פונגואידיס הינה מחלה בעלת אבולוציה קלינית איטית ובמהלך שנים רבות. מיקוזיס הינה סוג של לימפומה המערבת את רקמת העור ומוגדרת כ- NON HODGKINS הנובעת מתאי T. המחלה שכיחה יותר אצל גברים והחל מגיל 55.

רוב החולים מאובחנים בשלבי המחלה המוקצבים תוך סיכון נמוך אך קיים פוטנציאל להתפשטות המחלה מעבר לעור.

שלבי המחלה

שלב הPatch stage – שלב זה הינו השלב המוקדם ביותר ומאופיין בהופעת כתמי עור וזאת דרך נגעים שטוחים על הגוף, לעיתים בצבע אדמוני. יש והם מכוסים בקשקשת תוך מיקוד באזורי העור שאינם חשופים לשמש בדומה לאזורי הגפיים, אזור המפשעה ובחזה, שהינם מחלה זו, בשלב זה דומה למחלות כמו פסוריאזיס או אטופיק.

לסיכום הנגעים הינם עוריים בצורה של שטחים עוריים בעלי גוון אדום לעיתים הנגעים יכולים גם להיות מורמים מהעור ואף מגרדים.

באזורי השיער יכולה להיות התקרחות מקומית בחלק מהאזורים הנגועים (לא בהכרח) עלולים להופיע גם גידולי עור בדומה לכיפה בקוטר של סנטימטר וחצי. לעיתים קיימים פצעים כיביים עוריים המפרישים הפרשה והתפתחות בדומה לדלקת עורית.

במקרים רבים קיימת החמרה בגוון העור לגוונים כהים ויש מתרחשים זיהומים קשים הגורמים לדלקת ריאות, הרפס, דלקת כללית וזאת בגלל שהמחלה נובעת גם בפגיעה במערכת החיסון.

לציין שמאות חולים מאובחנים מידי שנה במיקוזיס פונגואידוס (mycosis fungoides) והמחלה הינה מחלה ממארת המוגדרת כלימפומה שאינה הודג'קין של לימפוציטים מסוג תאי T.

המחלה מכונה cutaneous t-crsll lymphoma

תסמיניה הם בעיקר עוריים הגורמים למחלה בדומה לכל מחלת סרטן אינם ברורים לרפואה הרגילה אך הרפואה הטבעית מביטה בהגיון רב תוך הבנה שקיימים מספר של גורמים, תנאים וסיבות.

  • חשיפה לדלקת, חשיפה למדללים
  • עישון סיגריות – חשיפה לכימיקלים
  • חוסרים תזונתיים
  • תזונה לקויה
  • מתח קיומי
  • חולשה חיסונית
  • העדר פעילות גופנית ועוד

שלבים מתקדמים

לציין שהפוטנציאל לשלבים מתקדמים קיים כל יום וחשוב להבין את ההשפעה הדרמטית של הרפואה הטבעית על הבעיה.

השלב הקיצוני Tumor Stage  במצב זה מתגלים גושים בולטים ולעתים מלווים בכיבים קשים, במצב זה חשש רב לפגיעה בלימפה

להתפשטות פנים גופית בדומה לריאות ולכבד.

שלב האריתרודומה (Erythrodemic Stage) שלב זה מאופיין בעור אדום, חם, מכוסה קשקשת ומעכב את הגוף כולו.

מצב זה מלווה בגרד חזק ולעתים סוגים של בצקות.

במצב זה, מתגלה חריגה בתאי הדם הלבנים וגם דרך ריבוי של לימפוציטים הנראים לגרעין מקופל ובכך מתפתחת תסמונת המכונה Sezary syndrome שהינה סוג ספציפי CTCL אשר במהלך נפגעים אזורי עור נרחבים או בלוטת לימפה.

הטיפול הקונבנציונלי

אין ספק שהטיפול יינתן לפי שלבי המשך ולכן בשלב העורי יינתן טיפול מקומי בין משחות סטרודיאליות רטינואידים ואל טיפולים כימיים מיקומיים

בדומה לחרדל ניטרוגן הניתן בצורה של משחת עור, יש וניתנים טיפול קרינה מקומיים וכן פוטותראפיה עם UVA.

טיפולי הקרינה ניתנים בין אלקטרונים (electron beam theraphy)

במינון מדוד בשלבים מתקדמים.

הטיפול כולל קרינה מייננת, טיפול כימותרפי בדומה למטוטרקסט, במסטבין, ציקלופוספמיד, פלודרבין ועוד.

הטיפול הטבעי במרפאת "נטורל ויז'ן"

הטיפול הטבעי הינו משלים וזאת כאשר המחלה מצויה בשלבים המוקדמים.

הטיפול הטבעי מהווה תהליך מסייע של ההיבט הקליני במחלה זו

וזאת דרך טיפול חיצוני ופנימי לאיזון כללי של הגוף.

פרוגנוזה

אין ספק שהרפואה הטבעית מהווה את פוטנציאל טיפול מסייע חשוב ביותר.

רק שילוב מושכל ומותאם של הרפואה הטבעית ב"נטורל ויז'ן" יעניק את הכוח החשוב ללחימה במחלה, בהשלכותיה ובהתדרדרותה. אין חולק על כך שתזונה מיטבית, תנועה, נשימה, תמונת דם מאוזנת, טיפולים טבעיים, ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן חיוניות ואנטי אוקסידנטים חשובים לגוף, לאיזון ולחיזוק מערכת החיסון במקביל לטיפול הרגיל ואת זה אנו עושים.

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.