הגישה הטבעית המסייעת לאיזון נפשי ואנטי דלקתי – מאמר

הגישה הטבעית המסייעת כתהליך טיפול לאיזון נפשי ואנטי דלקתי – מאמר

הטיפול הטבעי המסייע והמשלים במחלות ממאירות התאמת צמחי מרפא מבית היוצר של צוף צמחים (אנו לא משווקים בבתי טבע, בתי מרקחת או דרך האינטרנט) תוספי תזונה ייחודיים, הנחיות לתזונה, אורח חיים, תנועה, נשימה, טיפולים בקליניקה ויציבה נכונה וזאת כחלק מהטיפול הקונבנציונלי.

במהלך שני עשורים ויותר אני נוהג, דרך הטיפול הטבעי המשלים, לשלב צמחי מרפא אנטי דלקתיים, מאזנים, מרגיעים ומרוממים בטיפול הטבעי המסייע למחלות סרטן. הטיפול הטבעי הינו גם טיפול קיומי ובכך מנחה לשיטת יציבה, איזון והרפיית המתח כתהליך טיפול טבעי ואינטגרלי השזור בכל דרך טיפול קונבנציונלית. בכתבה מתוך עיתון "מעריב" בתאריך 3.3.2009 פורסם שמחקר גדול בסין הגיע למסקנות שלחץ פנימי עלול להוביל לייצור מוגבר של הורמון האפינפרין אשר יכול להיות בסיס תומך באופן שלילי להתרבות תאי סרטן. בכתבה נטען שזו "פריצת דרך של ממש" ובכך שהחוקרים גילו את המנגנון האחראי להשפעה של לחץ כרוני על האצת התרבות תאים לא מבוקרת. החוקרים, כך נטען בכתבה, הם מאוניברסיטת דאליאן ללימודי רפואה בסין הטוענים שהמנגנון כרוך בהורמון מסוים, האפינפרין, "המסייע לשגשוג של תאי הגזע הסרטניים".

המחקר טוען ואני מצטט:

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

"כפי שעולה מהמחקר שפורסם בTHE JOURNAL OF CLINICAL INVESTIGATON הורמון זה מיוצר באופן מוגבר במצבים של תעוקה.  נוסף על כך כשהוא נקשר לקולטן שלו ((ADRB2 האינטראקציה מגבירה את ייצור האנזים LDH, שמיועד להעניק לשרירים מעין זריקת אנרגיה במקרי סכנה אך למרבית האירוניה, לאותה "זריקת אנרגיה" יש תוצר לוואי בדמות תרכובת אורגנית, חומצה לקטית שבמקרה של אנשים עם סרטן, התאים הסרטניים ניזונים ממנה והיא מספקת לסרטן אנרגיה".

בנוסף טוען המחקר שגם מתן ויטמין C תמך באופן חיובי במחלה.

מתוך כך, ומתוך מחקרים רבים, אכן הקפדתי עוד לפני המחקרים הללו והאחרים, וזאת במהלך שנותיי הרבות כמטפל, טיפוליי דרך הרפואה הטבעית, לתת דגש על איזון מצבי דלקת ומצבי מתח ובכך לשלב בטיפול הטבעי צמחים בדומה לכורכומין, בוזוויליה וצמחי מרפא מאזנים, מרגיעים ומרוממים בפורמולות ייחודיות ומשולבות. גם הקשר בין מחלות דלקתיות בכלל וערכי דלקת בפרט לבין סרטן ידוע במחקרים רבים.

עיינו בתכני פרסום בעיתון "הארץ"

בנוסף בתאריך 19.2.19בפרסום באתר "הארץ" על ידי עידו אפרתי נכתב ש"חוקרים מאוניברסיטת תל אביב גילו מנגנון שבאמצעותו מערימים תאי הסרטן על הגוף, מגייסים מנגנונים בגוף שנועדו במקור לשיקום רקמות פגועות, לצורך הגידול הסרטני בשד וליצירת גרורות בריאות. המחקר שפורסם בכתב העתNATURE COMMONICTION  מדגימים החוקרים כיצד תאי הסרטן עושים שימוש במנגנוני הדלקת בגוף ולכן שימוש בתרופות אנטי דלקתיות יכול לעכב התקדמות מחלה".
זו הוכחה מחקרית נוספת לחשיבות התהליך הטבעי המשולב וכוונתי לקשר החשוב וההכרחי בין הרפואה הרגילה לרפואה הטבעית. לקורלציה המובהקת בין מצבי דלקת ומצבי לחץ ומתח לבית החלשות הגוף בכלל ומערכת החיסון בפרט ובכך עוד גורם בין יתר הגורמים למחלות סרטן. מתוך כך כאשר אני מכנה זאת "גיוס כל הכוחות" או חזון טבעי, כוונתי הינה לשילוב של אורח חיים בריא, צמחי מרפא מותאמים בלבד, שיטות ייחודיות לתנועה ונשימה וכן יציבה בתהליך הטיפול בכלל. לציין שגם בכל הקשור לתנועה חייבת להיות גישה מקצועית ובהנחיה מותאמת למחלה ממארת. מרכז "נטורל ויז'ן" בראשות טל איתן הינו מרכז המוסמך להנחיית תנועה וספורט מאת מכון ווינגיט. הפעילות הגופנית לחולי סרטן חייבת להיות פעילות שאינה יוצרת תופעות לוואי בדומה לחומצה לקטית או ייצור לוואי של רדיקלים חופשיים. התנועה חייבת להיות, במקורה, מבסיס תהליכים פרא סימפתטיים בלבד ומושתת על תנועה קלה, תרגילי מתיחות, הליכות באופן מודרך וכן למידה לנשימות נכונות. כאמור, הקשר בין דלקת ומצבי מתח לסרטן ברור ולהלן כתבה שפורסמה ב N12. אציין שוב שבמהלך שנים רבות אני שוזר בטיפולים המשלימים צמחי מרפא אנטי דלקתיים עם צמחי מרפא מרגיעים ומרוממי נפש.

נלקח מ N12 – פורסם ב 15.10.21 להלן המחקר

מחקר ישראלי פורץ דרך: תרופות קיימות וזולות הצליחו למנוע משמעותית חזרה של סרטן קטלני

שילוב של תרופות שקיימות כבר בשוק הצליחו למנוע משמעותית את החזרה של המחלה, בעיקר בסרטן מעי הגס והלבלב • האם אתופן ודרלין שמיועדות להפחתת לחץ יביאו בשורה של ממש? • בן 51 מיבנה שחלה בסרטן המעי הגס ולקח חלק במחקר: "התחלתי לקחת את התרופות ומיד הרגשתי שינוי.

מחקר ישראלי פורץ דרך

מחקר ישראלי מציג תוצאות מעודדות שמגיעות דווקא מכיוון לא צפוי. שתי תרופות מוכרות וזולות מאוד שמיועדות לטיפול בלחץ ודלקות – הצליחו למנוע חזרה של מחלת הסרטן. החוקרים מאוניברסיטת תל-אביב והמרכז הרפואי שמיר אסף-הרופא עקבו במשך חמש שנים אחרי עשרות מטופלים שאובחנו עם סרטן המעי הגס והלבלב.

המטופלים חולקו לשתי קבוצות: בקבוצה הראשונה קיבלו החולים תרופת דמה (פלסבו) ובקבוצה השנייה ניתן שילוב של שתי תרופות מוכרות: אתופן ודרלין המיועדות להפחתת לחץ. תוצאות המעקב לאחר חמש שנים היו מפתיעות לטובה: בקבוצה שקיבלה את תרופת הדמה, זוהתה חזרה של הגרורות הסרטניות ב50 אחוז מהמקרים ואילו בקרב המשתתפים שקיבלו את שילוב התרופות מוכרות, המחלה חזרה ב12.5 אחוז מהמקרים בלבד.

הרעיון לחקור את הנושא החל כבר לפני עשרים שנה, מהשערה שהעלה פרופ' שמגר בן-אליהו, ראש המעבדה לנוירואימונולגיה באוניברסיטת תל אביב. "הערכתי שישנו קשר בין התפשטות גרורות אצל חולי סרטן לתגובת הלחץ הגופני והנפשי סביב הניתוח להסרת הגידול", הוא מתאר. השערה זו הביאה את החוקרים לבחון מתן שילוב של שתי תרופות שכיחות ומוכרות: תרופה אנטי דלקתית בשם "אתופן" שמוכרת וזמינה בבתי המרקחת ו"דרלין" שמיועדת .להפחתת תגובת לחץ

התוצאות מבטיחות אך נדרש עוד מחקר

התרופות ניתנו למשתתפים בחלון הזמן של חמישה ימים לפני הניתוח להסרת הגידול, ביום הניתוח ובשבועיים שאחריו. "המטרה היא שטיפול פשוט וזמין לכל כיס, יחד עם הניתוח להסרת הגידול, יגדיל משמעותית את הסיכוי לריפוי של אלפי חולי סרטן בישראל ובעתיד של מיליוני חולי סרטן בעולם", אמר פרופסור בן-אליהו. "הצלחת המחקר הזה עשויה להפוך את הטיפול למוכר ושגרתי כחלק מההנחיות הרפואיות של איגודים מקצועיים לטיפול במחלה".

אריאל אמסלם, בן 51 מיבנה חלה בסרטן המעי הגס ולקח חלק במחקר. הוא .Nמספר בריאיון ל 12

"ביולי 2020 גילו לי סרטן בבדיקה שגרתית ומשם יצאתי לדרך. התחלתי לקחת את התרופות ומיד הרגשתי שינוי. ביום הניתוח להסרת הגידול הגעתי רגוע ונינוח בזכות הכדורים. מאז עברו עשרה חודשים וכרגע הסרטן לא חזר אצלי. אני נקי וממשיך קדימה."

התוצאות אמנם מבטיחות אבל במחקר השתתפו עד כה רק עשרות מטופלים וכדי להוביל לשינוי אמיתי באופן הטיפול, החוקרים מתכוונים לצאת לשלב נוסף ונרחב יותר, שבו ישתתפו מאות חולים עם גידולים שונים. פרופסור עודד זמורה, מנהל המערך לכירורגיה כללית במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) אמר: "היעד הבא הוא גיוס כ600 חולים להשתתפות במחקר. כיום לוקחים בו חלק מטופלים באסף הרופא ובקרוב הוא יתקיים גם במרכזים רפואיים נוספים ברחבי הארץ בהם: שיבא, איכילוב, סורוקה והדסה".

פרופ' בן-אליהו סיכם: "אנחנו מתקשים לגייס חולי סרטן למחקרים שלנו מכיוון שיש הרבה מאוד מחקרים שמחכים להתבצע בתחום האונקולוגיה. מי שמציע מחירים גבוהים יותר על השתתפות במחקר אלה הן חברות התרופות. החברות מצליחות לגייס את הפציינטים ואנחנו נשארים אחרונים בתור. אין לנו מטרות רווח – המטרה היחידה שלנו היא להציל חיים".

לסיכום

הרפואה הטבעית ב"נטורל ויז'ן" מהווה את גיוס כל הכוחות וזאת כדרך אינטגרלית עם הרפואה הקונבנציונלית. דרכה של הרפואה הרגילה חשובה לאין ערוך אך ההשלמה וכן הסיוע הטבעי מהווים יחדיו כוח רב עוצמה לכל דרך הטיפול. מחקרים רבים מבססים עבורי את הידיעה שהשילוב בין הרפואה הקונבנציונלית לדרך החזון הטבעית הניתנת ב"נטורל ויז'ן" אכן הכרחית וחשובה.

איתן טל CLH
מייסד "צוף צמחים", "נטורל ויז'ן"
מנהל תחום הרפואה הטבעית

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.