אדנומה ביותרת המוח – היפופיזה HYPOPHYSIS)

אדנומה ביותרת המוח
(היפופיזה HYPOPHYSIS)

CUSHING'S SYNDROME PITUITARY ADENOME

בכל הקשור לאדנומה ביותרת המוח, לציין שמרבית האדנומות ביותרת המוח גדלות וזאת בגלל סביבה המאפשרת להם לגדול ומערכת חיסון לא מאוזנת. הן עושות זאת באיטיות והן לרוב שפירות. גם כאשר אין האדנומה גידול סרטני, ככל שהיא גדלה, נוצר לחץ על מבנים קרובים. יותרת המוח הינה בלוטה בגודל של שעועית או פול או אפילו אפונה המחוברת לבסיס המוח. מיקומה מאחורי האף וסינוס הספנואיד ומתחת למבנה כל כך חשוב המכונה היפותלמוס.

לציין שבלוטה, בהגדרתה, הינה רקמה המייצרת ואף משחררת חומרים ביו כימיים מיוחדים בדומה להורמונים. ההורמונים פועלים על איברים וזאת כדי לסייע לפונקציונליות של אותו איבר. יותרת המוח מכונה גם "בלוטת האב" וזאת מכיוון שההורמונים שלה מהווים גורם המווסת את איזון ההורמונים המיוצרים על ידי רוב הבלוטות. לכן יותרת המוח שולטת על תהליכים כל כך רבים בגוף בדומה לצמיחה, התפתחות, רבייה, אך גם בתפקוד איברים בדומה לכליות ולאברי הרבייה הנשיים. ליותרת המוח קיימות אונות שלהן תפקידים שונים. האונה קדמית הינה 80% מהבלוטה וקרובה יותר לחזית הראש. אונה נוספת הינה אונת תיווך המפרישה הורמון אחד והאחרונה, האחורית, מכילה קצוות עצביים של תאי מוח המגיעים מהיפותלמוס ואלו מייצרים הורמונים נוספים.

לציין שאדנומה של ההיפופיזה, הווה אומר, בלוטת יותרת המוח, הינה גידול שפיר. ההיפופיזה במוח אחראית על הבקרה ההורמונלית בגוף וממוקמת מתחת לעצבי הראיה. כאשר אני מציין גידול המכונה אדנומה, אני כמובן מתכוון לאדנומה המפרישה הורמונים המהווה גורם דומיננטי למחלות רבות ובאופן ספציפי ניתן לציין שזו אדנומה המפרישה הורמון המכונה A.C.T.H הגורם לעליה בקורטיזון ובכך נגרמת מחלה המכונה קושינג. ודאי שההמלצה לטיפול במקרים רבים, הינה תהליך כירורגי ודרך הטיפול הכירורגי באדנומה בהיפופיזה אכן נפוץ. לציין שלאחר ניתוח כריתה של אדנומה, נשארים לעיתים קרובות בגוף תאים המכונים "תאי גידול" ובכך גדלים באיטיות ובאבולוציה הדרגתית ובשלב מסוים, וזאת לאחר זמן רב, חוזרת האדנומה לגדלים בעיתיים. במצב זה ולאחר ניתוח ראשוני קיימת סכנה רבה שהרי ניתוח נוסף ואולי אף טיפולי הקרנה עלולים לפגוע באופן קשה גם ברקמות בהם הגידול לא נמצא. חשובה ההבנה שמיקומה של אדנומה בבלוטת ההיפופיזה רב משמעות שכן בלוטת ההיפופיזה מהווה אזור מרכזי למערכת ההורמונלית בגוף ובכך האדנומה יוצרת בעיות בהפרשת ההורמונים גם מבלוטות הורמונליות אחרות בדומה ליותרת הכליה, בלוטת התריס (קשריות ועוד) ובכך מתפתחות מחלות מטבוליות כמו סוכרת, לחץ דם, בעיות תריסיות ועוד. ההפרשה המוגברת של הורמון הגדילה משפיעה על הפרשה מוגברת של הורמון אשר יוצר סוג של עמידות לאינסולין ומכך מתפתחת סוכרת. כאשר הגידול מפריש ACTH שהינו הורמון הדחק, הוא יגרום להפרשות מוגברות של קורטיזול. קורטיזול משפיע על בלוטת יותרת הכליה ובכך מתפתחת מחלת קושינג, לחץ דם, סוכרת ועוד.

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

הרפואה הטבעית מהווה את הכלי החשוב ביותר כיום לטיפול.

הטיפול אינו רק לבעיה כי אם מיגור הגורמים, הסיבות והתנאים. הטיפול הטבעי הינו רב מערכתי ויעניק הטבה רבה ואף דרמטית.

בכל הקשור לבלוטות ההורמונאליות בגופנו, מכונה מערכת זו אנדוקרינית. המערכת האנדוקרינית זו מורכבת מרקמות ייחודיות אשר להן תפקיד חשוב, הן כמערכות הורמונאליות חשובות והן כרקמה הורמונאלית המושפעות ממצבו של הגוף, איזונו, איכויותיו וערכיו. נתון זה חשוב מאוד שכן הקורטיזול מושפע  לחלוטין מהרבה גירויים ובכך ניתן להעניק לו איזון בדרך הטבעית.

הבלוטות הללו ממוקמות מעל הכליות ומורכבת מחלק פנימי המייצר אדרנלין וקליפה חיצונית המייצרת קורטיזול ואלדסטרון. הקורטיזון וההורמונים המכונים גלוקוטיקואידים בעת שקים גירוי של הורמון המכונהACTH  (קוטיקוטרופין) מיותרת המוח הורמון זה נשלט על ידי ההיפותלמוס. תנודות ברמות הקורטיזון קיימות כל היום בדומה לרמות גבוהות בבוקר ולנמוכות בלילה. מתוך כך חשוב להבין שהקורטיזון מושפע באופן רצוף מכל כל הרבה גורמים וכן בעת איזון רב מערכתי ההשפעה עליה תהיה דרמטית. המטבוליזם של הקורטיזון עלולה להיות חיובי אך גם שלילי מאוד, בדומה להשמנה קשה, עייפות קשה, התדרדרות חיסונית, סכרת, תאבון, מחלת לב, חרדות ודיכאון, אלצהיימר, הידבקויות במחלות, אוסטיאופורוזיס, בעיות קוגניטיביות ועוד. הטיפול הטבעי בקושינג ואיזון הקורטיזון יעניק שינוי ברמות הגבוהות בערכי ההורמון הזה. אורח חיים וגוף לא איזון יוצרים השפעה דרמטית על ערכי הקורטיזול.

ניצור חזית עימות קלינית טבעית וזאת תוך התאמה אישית לטפל בגידול בלבלב, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול בבעיות.

גוף חזק המלווה במערכת חיסון חסינה, ערכי סוכר נורמאליים, תזונה נכונה, הזנה נכונה, צמחי מרפא מובילים, פעילות גופנית מתונה ועוד ייצור תכנית עימות חשובה עד מאד למלחמה בבעיה.

הרפואה הטבעית וצמחי המרפא מהווה כלי טיפול אדיר ממדים, תומך, משלים ומחזק גם את הטיפול הקונבנציונאלי.

חשוב להגיע לפגישת אבחון.

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
המלצה - גידול מסוג מנינגיומה
                                                                          17.7.22 גידול מסוג מנינגיומה לאיתן, גל וכל צוות "צוף צמחים", הגעתי למרפאת "צוף צמחים" לאחר שבתי...
המלצה - סרטן בראש ילדים
סרטן בראש  טיפול בילד בן שנתיים לאחר סרטן בראש 10.5.2020 הגענו אליכם בהמלצה ואני רוצה להגיד שלא...
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.