סרטן השד – BREASTCANCER

BREASTCANCER

סרטן השד 

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

השד – אנטומיה

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

השד BREAST הינו בלוטת הפרשה המכילה את צינורות החלב (DUCTS) ובעיות החלב (LOBULES) הרקמות הללו מוקפות ברקמות שומניות וברשת סבוכה של כלים ולימפה. לציין, וזה אכן חשוב לעניין המאמר, השד חייב הספקת דם עשירה ודרך מספר כלי דם בדומה לכלי דם בין צלעיים, כלי דם מעורק בית השחי ועוד. בנוסף קיים ניקוז לימפתי אשר בתחילתו, בצינוריות החלב וראשיתם באזורי הפטמה תוך הסתעפות לכל רקמות השד. במרחב השד קיימים בלוטות לימפה לשם ניקוז לימפתי. קיימות מספר קבוצות של בלוטת לימפה אשר אליהן זורם נוזל הלימפה מהשד. הניקוז הלימפתי העיקרי הינו אל הבלוטות בבית השחי ומשם אל בלוטות נוספות. לציין שלבית השחי חשיבות עליונה וזאת  בשל התפשטות תהליכים שונים מהשד אל בית השחי.

סרטן השד

כאמור, השכיחות הגבוהה ביותר של הגידולים הינה מסוג קרצינומה. אופיו של הגידול יכול להיות אגרסיבי ובכך חודרני תוך שהוא פולש אל מעבר לצינורות, הווה אומר, אל רקמות השד אך לעיתים גם הגידול מוגדל לצינורות ללא פלישה לרקמת השד.

לציין שהמניעה הינה התהליך הטבעי החשוב ביותר אך גם הגילוי המוקדם וכוונתי לרפואה הרגילה.

מהלך המחלה ואפיוני שלביה

לסרטן השד וזאת על פי אופיו קיימת מידה של התפשטות (STAGING) וזאת דרך שלושה אפיונים החשובים להבנה.

אפיון א'– מידת החדירה של הגידול מראשיתו (T)
אפיון ב' – כמה בלוטות לימפה מעורבות במהלך המחלה  (N)
אפיון ג' – האם קיימות גרורות מעבר לרקמות השד (M)
אפיון ד' – דרגת הגידול מההיבט ההיספתולוגי שהיו תהליכי המחלה ברמת התאים והרקמות.

וודאי שבכך ניתן להבין את דרגות חומרת המחלה שהרי דרגה 1 הינו שלב קל ודרגה 3 הינה דרגה קשה יותר.

בנוסף ההבנה של ההורמונים המכונים אסטרוגן ופרוגסטרון בכל הקשור לקולטנים שלהם.

גידולי שד סרטניים

כאמור רוב הגידולים הינם מסוג קרצינומה וזאת דרך היבטים פולשניים ולא פולשניים.

סוגים ושכיחות

סרטן שד פולשני – קרצינומה הממוקדת בצינורות ושאינה פולשנית DCIS.

קרצינומה צינורית פולשני – אשר מקורה כצינורות החלב והינה שכיחה ביותר. קרצינומה אונתית פולשנית שמקורה בנאדיות החלב בהן מיוצרות חלב.

PAGETS שהינה מחלת פאג'ט של השד המתבטאת בדרמטי טיס של העור מסביב לפיטמה ולעיתים קרובות מתגלה גל גידול בד שהינו ברטני.

INTLAMMATORY BREAST CANCER שהינו תהליך סרטני מפושט בשד אשר אינו בעל גוש מוגדר ואפיונם הינם דלקת קשה אודם, חום, בצקת וכאבים.

  • סרטן שד שאינו קצינומה ומוגדר כסרקומה ומקורו ברקמת החיבור.

חשוב!!!

ארגון הבריאות העולמי קבע שטיפול טבעי בסרטן מהווה עשרות אחוזי הצלחה לטיפול הקונבנציונאלי. הרפואה הטבעית הינה "גיוס כל הכוחות" למלחמה בסרטן  השד. הטיפולים הקונבנציונאליים אכן חשובים אך חשוב ליצור גם הליך טבעי. הן למיגור תופעות הלוואי, הן לחיזוק הגוף והן לאיזון כללי.

סרטן השד – אבחון

חשוב ציין שהגילוי המוקדם הינו השלב החשוב כבסיס לריפוי סרטן השד.

  • בדיקה ידנית, עצמית, דרך הרופא והדמיה. חשוב לגלות מודעות עמוקה לכל שינוי החל בשד.
  • ממוגרפיה הבדיקה הינה כ 80-90% אך בעיקר בגיל המבוגר (החל מ 50) שהרי בגילאים הצעירים קיימת פעילות הורמונאלית רבה וצפיפות רקמתית, דבר המקשה על בדיקה מהימנה.
  • בדיקת גניםBRCA 1 BRCAL 2.

הסבר BRCA 1 BRCAL 2

קיימים כיום מספר גנים הגורמים לסרטן השד כאשר השכיחים ביותר הינם BRCA 1   BRCAL 2 בכך שהם מהווים גורם פונקציונאלי בריא לשם תיקון נזקים ב DNA . בשני הגנים הללו מוטציות הגורמות לפוטנציאל גבוה לחלות בסרטן השד. מדובר באחוזי סיכון הנעים בין 30% ל 50% לחלות בסרטן השחלה ו 40% 80% לחלות בסרטן השד. בעת שהאישה הינה נשאית קיים ב סיכון רב לחלות בסרטן השד או השחלה.

לעיתים ניתנות תרופות בדומה לטמוקסיפן העתירה בתופעות לוואי וכן ברובה מניעתית.

לציין שגם גן זה חייב סביבה "תומכת" למימוש הפוטנציאל הקים בו. הרפואה הטבעית חשובה בהיבט דרמטי לטפול מניעתי.

הטיפול הקונבנציונאלי

לטיפול הקונבנציונאלי יש כמה דרגות של טיפול וזאת בהתאם לאפיוני הגידול.

להלן נתיבי הטיפול הרגיל

  1. ניתוח – כריתת הגידול הראשון תוך כריתה, לעיתים מפושטת יותר בדומה לבלוטת הלימפה בבית השחי במקרים מיוחדים תתבצע גם התייחסות כירורגית אל הגרורות.
  2. קרינה – טיפול, הן לסרטן שד מוקדם אך גם לסרטן שד גרורתי
  3. טיפול כימותראפי – הטיפול ניתן למיגור סרטן במחלה פעילה אך גם כטיפול מונע לפוטנציאל תחת חשד. קיימים פרוטוקולים רבים של תהליך כימותראפי הכולל מחזורי טיפול הן דרך הוריד או לעיתים דרך הפה.
  4. טיפול הורמונאלי – הטיפול ניתן לחולה בעת גידול אשר קיימים בו קולטנים הורמונאליים וזאת דרך טיפול אנטי אסטרוגן, מעקבי ארומאטאז, פרוגסטיני.
  5. טיפול ביולוגי.

פרוגנוזה

אין ספק  שהפרוגנזה הקונבנציונאלית חשובה ואכן מהווה את פוטנציאל הריפוי אך רפואה זו לא רואה ברפואה הטבעית חלק מהפרוגנוזה. גישה זו הינה הגישה המסוכנת ביותר לחולי סרטן שהרי מחלה חייבת שילוב הרפואה הטבעית. כל פרוגנוזה של חולי סרטן אינה שלמה ללא גיוסה של הרפואה הטבעית בתהליך הריפוי וזו עובדה!!

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
המלצה - סרטן שד גרורתי
טיפול בסרטן שד גרוררתי 27.9.18 בס"ד גל ואיתן היקרים! השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה שם טלפון...
המלצה - סרטן שד דלקתי
סרטן שד דלקתי 28.9.14 היי איתן  להלן המשוב לטיפול התומך והמשלים מימוש היעדים עד כה נכון לנקודת...
המלצה - סרטן השד
סרטן השד למרפאת צמחי צוף ולצוות המדהים 14.7.14 תודה היא מילה קטנה עם משמעות גדולה. חיבוק, עידוד...
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.