הגדלה שפירה של הערמונית פרוסטטה – BENIGN PROSTATIC HYPERPLASIA

BENIGN PROSTATIC HYPERPLASIA

הגדלה שפירה של הערמונית פרוסטטה

B,P,H

P.S.A גבוה

הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית – טיפול בתסמינים ועצירת הפרוגרסיה

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

הטיפול הטבעי בבלוטת הערמונית ותסמיניה חייב להיות מושכל ומותאם. מעבר לכך חשוב מאוד להעניק מענה לתסמינים רבים התומכים בבעיות וכן גורמים נוספים. לציין שבכל הקשור לP.S.A  חובה עלינו לאזן את הערכים הקיימים ולמנוע אי איזון וזאת מתוך הסכנה המובהקת להתפתחות תאים ממאירים בערמונית והתפשטותם. הרפואה הרגילה, ידה אינה משגת למנוע זאת.

אני תמיד מגלה בפגישת האבחון תסמינים קלאסיים שהינם תסמינים ידועים במצבים של הגדלה שפירה של הערמונית. אדגיש שלעיתים קרובות גורמים נוספים מהווים טריגר לבעיה בדומה לאי איזון כללי, מצבי לחץ, העדר זרימת דם, אי איזון עיכולי, העדר פעילות, הידוק של המערכת האורולוגית והעדר זרימה דמית מיטבית, שלפוחית רגיזה ועוד. הטיפול הטבעי אמור ליצור שינוי חשוב ומתוך כך חשובה ההבנה של התהליך הטבעי המבקש ליצור הבנה מקיפה של הבעיה וסיבותיה. קיימים תסמינים רבים בדומה לקושי להתאפק, שארית שתן, לעיתים צריבה, זרימה חלשה ועוד קיימים גם תסמינים נלווים חשובים שיש למגרם בדומה לאיזון עיכולי, מצבי לחץ ועוד. וודאי שקיימת היכולת ליצור שינוי ניתן דרך הרפואה הטבעית ליצור הפחתה דרמטית. יש לתת הזדמנות לרפואה הטבעית.

חשוב לי גם לציין שמערכות הגוף זקוקות לאיזון רב מערכתי ולכן הטיפול אכן יעניק מענה לכך. גם המודעות התזונתית מהווה גורם תומך וחשוב וכן הפעילות הגופנית שחייבת ביטוי ומתוך כך ברור לי שחשוב וניתן גם לעצור את הפרוגרסיה ובוודאי לטפל וביעדים.

במהלך הטיפול יש להעניק לגוף כשלם טיפול טבעי הן לתמיכה, הן לטיפול בתסמינים אך גם, כאמור, להיבט הפרוגרסיבי. לציין שהתהליך הטבעי מהווה שינוי דרמטי בערמונית ובגוף כשלם. אין ספק שהמערכת האורולוגית מהווה בטיפול זה יעד עיקרי אך גם מימוש יעדים נוספים שאפרט. ניצור תהליך ריפוי טבעי לתסמיני הערמונית וכאמור, לשינוי בערך תסמיני שאלון המדרג הבינלאומי. חשוב גם ליצור איזון מיטבי כללי של הגוף שהרי איזון מיטבי של הגוף מהווה גורם משפיע על בריאות הערמונית.

בלוטת הערמונית דומה לערמון ומיועדת לייצור בתהליכים שונים של אנזימים מגוונים המשמשים בן היתר ליצירת נוזל הזרע. מיקומה הינו מתחת לשלפוחית השתן ובכך עוטפת את צינור השופכה וכאשר היא גדולה, לוחצת על השלפוחית ובכך נוצרת פגיעה, תחילה פונקציונאלית ובהמשך אורגנית (חשוב לדעת זאת ואת הסכנה להתפתחות סרטן הערמונית וסרטן שלפוחית השתן שהינו קשה יותר) H.P.B הינו תהליך המאפיין גברים מקשת רחבה של האוכלוסייה וגורם לירידה קשה באיכות החיים ומהווה כאמור, גם סכנה לדלקת בערמונית, סרטן בערמונית וסרטן שלפוחית השתן. החל מגיל 50 מתרחש תהליך ניווני, לעיתים קשה, ובמהלכו גדלה הבלוטה ובכך משנה את מרקמה וצורתה במהלך גדילתה מתפתחים בבלוטה גידולים שפירים, תהליך המקשה על יכולתה להרפות את עצמה. מעצם היותה עוטפת את השופכה ומתוך החלשות הדרגתית של שרירי השופכה ושלפוחית השתן וכן בגלל ההיבט הכרונולוגי, נוצר לחץ רב על הצינור ומתפתחים תסמינים. הלחץ על השופכה גורם לקשיים במתן שתן, זרימת שתן חלשה, זרימה מקוטעת, התרוקנות חלקית, תכיפות הטלת שתן, כאבים בהטלה, צריבה בעת הטלת שתן, עצירת שתן, אי יכולת התאפקות ועוד.

חשוב גם להתייחס אל ערכי PSA שכן בשלב מסוים עלולה להתהוות בעיה.

PSA

PSA הינו חומר ביוכימי המופרש בבולטת הערמוניות. PSA מסייע להתמרת נוזל הזרע. PSA מיוצר בתהליכים ביוכימיים בגוף האדם בבלוטות הערמונית. לעיתים מתגלה רמה גבוהה של PSA במצבים של דלקת, BPH (פרוסטטה) וסרטן. לציין שבמהלך ביופסיה יש עליה ברמות PSA תקופת מסיבית לאחר לקיחת הביופסיה.

לעיתים ניתן לצפות בעליה של PSA מעל לרמה הרצויה וזאת אל אף שאין תסמינים תומכים גם בבדיקות ההדמיה. מתוך כך יש שלעיתים אין ממצאים ברורים.

הטיפול הרפואי במקרה של עליה ב PSA אינו ברור אך חשובה התייחסות קלינית. וודאי שבעליה לא מבוקרת וסדירה וכאשר הינה נוספת לערכים גבוהים יש ליצור טיפול מונע.

השלב הטבעי

במצב זה שהינו כישלון ביוכימי ועליה ב PSA חייב להיות טיפול טבעי נכון, מושכל המותאם אישית ומורכב מתזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה, הנחיה לפעילות ועוד.

הסבר חשוב

בלוטת הערמונית (פרוסטטה) הינה אחת משלוש בלוטות מין הקיימות אצל הגבר. הבלוטה ממוקמת מתחת לשלפוחית ותפקידה לייצר חלק מנוזל הזרע. הבלוטה מתפתחת עד גיל 20 אך גדלה לאיטה עד גיל 40. במהלך השנים שלאחר מכן ממשיכה הבלוטה לגדול אך לא בהכרח מלווה בתסמינים. הגדלה שפירה עלולה לגרום לתסמינים. תדירותם, עוצמתם והיותם עדיין גם בעת נטילת תרופה עלולה לגרום להתפתחות סרטן הערמונית ופרוסטטיטיס.

הטיפול הקונבנציונלי כולל תרופות הורמונאליות בעלות תופעות לוואי ומסוכנות.

בעת החרפה החולים מאבדים את חדוות החיים, חייבים להיות בקרבת שירותים, לא ישנים טוב בלילה והתוצאה מכך תשושים ביום וחשופים לחולשה חיסונית ומחלות רבות, הופכים לחסרי שקט ובכך פוגעים בכל מערכות הגוף, לחץ דם ובעיות לב. חשופים, כאמור, להתפתחות דלקתית, אימפוטנציה, סרטן ערמונית וסרטן שלפוחית השתן.

גורמים

וודאי שהגורמים הינם הורמונאליים שהרי האיזון ההורמונאלי המיטבי הינו טבעי ובגיל המבוגר, וזאת ללא תזונה נכונה, נוצר שינוי באיזון ההורמונאלי המשפיע על הערמונית. קיימת גם עלייה של אסטרוגן ופרולקטין הגורם לעלייה בפעילות הטסטוסטרון (D.H.T).

בנוסף גם, חוסר באבץ, עודף כולסטרול, נטילת כדורים להורדת כולסטרול, חוסר רכיבים תזונתיים, חשיפה לחומרים שונים, העדר פעילות גופנית, הצטברות רעלים, בעיות במערכת העיכול, אי שקט פנימי, כאב גב ועוד רבים, כל אלו מהווים את היסודות לבעיה.

הטיפול התרופתי, כאמור אינו מרפא ותרופות אלו מיועדות להפרעות תפקוד הנגרמות מהגדלה שפירה של הערמונית וזאת דרך חסימת אלפא 1. התרופות רוויות בתופעות לוואי בדומה לפגיעה בכושר מיני, תפקודי כליות, לחץ דם נמוך, בעיות במערכת העיכול, הפרעה בשפיכת זרע, אי יציבות, כאב ראש, עצירות, נזלת ועוד. מיותר לציין שאין התרופה מטפלת בבעיה הספציפית כי אם בתסמיניה. לרפואה הרגילה אין מענה לבעיה זו ומתוך כך קיימת מגמה להמתנה עד להכרזה על הצורך להוצאת הערמונית. בשנים האחרונות קיימת טענה שתרופה זו עלולה ליצור בסיס לסרטן הערמונית.

בנוסף חשוב לציין שבלוטת הערמונית הינה בלוטת מין המייצרת חלק מנוזל הזרע. בלוטה זו מקיפה את צוואר השלפוחית והשופכה בעת הגדלה של הערמונית והצטברות של כולסטרול באיבר נוצר לחץ על השלפוחית ובכך קיימת הדרגה של לחץ, דבר היוצר בעיות ותסמינים רבים יותר וכן סכנה לפרוסטטה, נזק בכליות, סרטן ערמונית ועוד מתוך כך חשוב לציין שגם הכושר המיני נפגע וקיימת ירידה הדרגתית ביכולת המינית, בזאת אכן נטפל.

לציין שהרפואה הקונבנציונאלית בעלת ידע רב בכל הקשור לטיפול הכירורגי ותרופות שונות אך מגלה בורות בכל הקשור לבריאות בכלל ולערמונית בפרט. הבריאות על פי הרפואה הטבעית הינה העצמה של תסמינים חיוביים אל מול התסמינים המעיקים והשליליים וזאת תוך מתן הזנה וטיפול טבעי לגוף וכן טיפול מוביל במצבים של ערמונית מוגדלת ותסמינים נוספים.

הטיפול הטבעי בבלוטת הערמונית חשוב שכן מצבי היפרלפסיה (הגדלת הערמונית) הינם מצבים פרוגרסיביים. הרפואה הרגילה אינה עוסקת במניעה או עיכוב כי אם בהמתנה להתפתחות קשה יותר ולפיכך טיפול רפואי אגרסיבי יותר. ההשלכות של הגדלה שפירה בבלוטת הערמונית רבות ומעבר לתסמינים הרגילים עלולה הבעיה להחריף ובכך להזדקק להתערבות כירורגית ואף מעבר לכך.

הנתיב הטבעי לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית יוצר שינויים דרמטיים. הטיפול הטבעי נתמך על ידי מחקרים מדעיים רבים. גופנו הינו מארג הוליסטי מושלם המושפע בכל מה שמתרחש בו.

הרפואה הטבעית מנחה לנתיבים בהם הגוף ומערכותיו יכולים ליצור אבולוציה של ריפוי, שיקום, הקלה ומניעה של בעיות רבות בכל הקשור לבלוטת הערמונית ללא תרופות רגילות או טיפול פולשני. תהליך הטיפול הינו תסמיני ומניעתי שהרי המניעה מהווה את האמצעי החשוב מכל התומך לביטול הפרוגרסיה המסוכנת של בלוטת הערמונית. לציין שמניעה במקביל לטיפול התסמיני הכרחית וזאת מההיבט הפוטנציאלי למצבי פרוסטטיטיס וסרטן הערמונית.

התהליך הטבעי תומך, מעודד, מחזק ומנחה וזאת דרך זיהוי המכשולים השונים והסרתם ובכך ליצור סביבה פנימית וחיצונית טבעית התומכת בבעיה. לעיתים קרובות תסמינים רבים ומעיקים אינם מקבלים מענה רפואי נכון מהרפואה הרגילה מלבד ערב רב של תרופות אשר גורמות לתופעות לוואי ומהוות פתרון סימפטומטי בלבד. תופעות הלוואי מהוות יסוד לבעיות רבות. לעיתים גם כאשר הטיפול הרגיל עונה על הציפיות מהווה הוא מקור של בעיות נוספות.

גופנו מתקיים דרך התהוות ויחסי גומלין בין כל מערכותיו. האדם הינו שלם וכל אברי גופו מתקיימים דרך תלות באיברים אחרים.

הרפואה הטבעית אינה יוצרת תהליך של דיכוי התסמינים בלבד כי אם הבנה רבת משמעות של התנאים והגורמים המהווים את שורש הבעיה בכל הקשור לתסמינים מעיקים. הגוף חייב ליצור איזון נכון אך תהליך האיזון דורש מחויבויות לשינוי בכל הקשור לאורח חיים הכולל תזונה, פעילות גופנית, שיטות הרפיה ועוד להקטנת הערמונית.

הטיפול בצמחי מרפא לטיפול ב H.P.B
(ערמונית מוגדלת)

הטיפול בצמחי מרפא מתמקד בהתמרת האיזון ההורמונאלי וזאת דרך הגברת נוכחות האסטרוגנים לשם הורדת ואיזון רמות הדיהדרוטסטסטורון אשר יוצרות את ההיפרפלסיה (עיבוי) של בלוטת הערמונית. הטיפול הטבעי דרך צמחי המרפא מתמקד גם בריפוי, תמיכה ושיקום של הערמונית אך גם של מערכת המין והרבייה של הגבר וכן טיפול בהטלת שתן, ריקון יעיל, ריכוך רירית הערמונית, המרצה חיסונית ועוד.

הצמחים מזינים את האורולוגיה הזכרית, מרגיעים ומחזקים את טונוס שלפוחית השתן, מסייעים לעיכוב פעולת הטסטוסטרון בבלוטה, טיפול דרך השפעה אנטי אסטרוגנית, עיכוב וביטול השפעות הפרולקטין וכן ביטול מצבי עוויתות של מערכת השתן והשפעה אנטי דלקתית.

הטיפול גם יסלק רעלים, יגביר פעילות אורולוגית, ימנע הופעת דם בשתן וימנע גירויים מכנים. כל הצמחים בעלי ריכוז גבוה כל החומרים פעילים ובעלי איכות גבוהה ובינלאומית.

לסיכום

הטיפול הטבעי מהווה את היסוד החשוב ביותר לטיפול בבלוטת הערמוניתP.S.A  ושלפוחית רגיזה ומימוש היעדים שציינתי ומעניק חזון, תקווה למימוש. אנו במרפאתנו מספקים את הנתיבים השונים וזאת תוך אחריות הדדית של צוות הטיפול בראשות טל איתן C.LH.

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
המלצה - בלוטת ערמונית מוגדלת ו PSA גבוה
אוגוסט 2022 בלוטת ערמונית מוגדלת ו PSA גבוה – מכתב המלצה ותודה שמי אילן בן 64 הגעתי...
המלצה - סרטן בערמונית 
17.8.22 המלצה – סרטן בערמונית  תודה על הטיפול. הגעתי למרפאה עם סרטן במצב מתקדם. השאירו פרטים לתיאום...
המלצה - סרטן הערמונית
סרטן הערמונית לאיתן והצוות 8.3.20 לפני כשמונה חודשים עברתי בדיקות שגרתיות, כמו כל שנה כמה מהתוצאות נראו...
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.