שוונומה וסטיבולרית – VESTIBULAR SCHWANNOMA

שוונומה וסטיבולרית

VESTIBULAR SCHWANNOMA

גידול שפיר

 (Bening tumor)

אקוסטיק נוירונומה

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

Acoustic neurinoma

שוונומה הינה גידול שפיר אשר נובע מאחד ממספר הענפים הנוירולוגיים של עצב השמיעה ושווי המשקל. גידול שפיר הינו התרבות תאים שהינם חלק מרקמה בריאה המשנה את אופייה ופוסקת להיות חלק מהבקרה של הגוף. בניגוד לגידול הממאיר, אין הגידול השפיר הורס את הרקמה וכמובן אינו מייצר גרורות לאזורי גוף. למרות היותו שפיר, עלול הגידול ליצור נזקים באיברים ורקמות סמוכים וזאת מעצם הלחץ שהגידול מפעיל על האיבר הבריא אך גם מהפוטנציאל הפרשתי שלו וכוונתי להפרשה הורמונאלית וזאת בעת שהינו בלוטה אנדוקרינית. שוונומה וסטיבולארית, או כפי שנהוג לכריתה אקוסטיק נוירומה הינה גידול שמקורו בדרך כלל במעטפת של ההתפצלות העליונה של העצב הקריניאלי השמיני שהינו העצב כנ"ל. הגידול אכן יכול להיות ללא פרוגרסיה אך גם, וזאת ללא התראה מוקדמת יכול הגידול להיות פרוגרסיבי ולגדול לממדים מסוכנים הגורמים שתסמינים קשים ונזק רקמתי.

קצב הגדילה שונה מחולה לחולה. במהלך גדילתו של הגידול השפיר (שוונומה) נגרמים תסמינים ופגיעה בדומה לטנטון, סחרחורות, חוסר יציבות, פגיעה ביכולת השמיעה ועוד. הטיפול הרפואי מתבטא בכמה אפשרויות. האחת, מעקב השנייה, ניתוח כירורגי, והשלישית הקרנה שהינה רדיו כירורגיה (SRS). המושג מעקב הינו מושג מתעתע שהרי מעקב, משמעותו, בוא ונמתין עד שיתפתח הגידול או לא. וודאי שבנושא זה הרפואה הטבעית בעלת יכולת רבה ליצור תהליך טבעי לעצירת הפרוגרסיה. הניתוח שהינו כריתה מיקרוכירורגית פתוחה בעל מספר וריאציות אך בעל אחוזי פגיעה פוטנציאלים (למעלה מ60%) בשמיעה ועצב הפנים.

הגישה הרדיו כירורגית הינה העברה של קרינה ממוקדת ובעוצמה גבוהה מאד אל הגידול וזאת ללא אקט פולשני.

לציין שקיימים נזקים לטווח הארוך ובאחוזים מסוימים עלולה להיווצר פגיעה. תסמינים שכיחים מאד של ההקרנה הינם כאבי ראש, חולשה קשה, בחילות הקאות, פעימות לב מואצות, הישנות של הגידול, נפיחות בפנים, כפיון ועוד. מצבך בעת זו מאופיין בטנטון, פגיעה בשמיעה, אי יציבות או ערפול. היקף הגידול הינו 1.2 ובמצב זה קיימות המלצות רבות כאשר רובן ממליצות הקרנות, אך גם המלצה כירורגית

חשוב לגייס את כל הכוחות וזאת לשם טיפול טבעי נכון, מושכל ומותאם לעצירת הפרוגרסיה אך גם ליצור איזון נכון וחיזוק חיסוני למניעת מקור הגידול וכן טיפול טבעי בתסמינים הנובעים מהגידול.

שוונומה וסטיבולרית – גידול שפיר

בכל הקשור לגידול שפיר קיימים מספר שלבים. להלן השלבים.

השלב הראשון – שלב ההתחלה

בתא קיימים אמצעי הגנה ובקרה אשר מונעים ממנו חלוקה נטולת תכלית. אלו עוסקים בתיקון נזקים אשר נגרמו לתא וכאשר אין הם מצליחים לתקן, משמיד התא את עצמו. בעת כישלון מנגנוני ההגנה, הבקרה וההכחדה מתרחש תהליך שהינו שלב ההתחלה אשר בו הופך התא הרגיל לתא לגידול שפיר. מצב זה יוצר אפיק עצמאי אשר הפך לנטול שליטה על ידי מנגנוני ההגנה ולפיכך מממש הגידול השפיר את אפיונו ומתחלק ללא הרף.

כאמור, בשלב ההתחלה הופך התא לגידול שפיר דרך מספר שלבים.

(כתמיד, מצבים אלו חייבים מערכת חיסון חזקה).

השלב השני – הבשלת הגידול השפיר

שלב זה נוצר לאחר שמנגנוני ההגנה נכשלו אל מול התפתחות הגידול השפיר. בשלב זה מתרחש עימות בין התאים הגדלים לבין מנגנוני ההגנה והביקורת של הגוף. מנגנונים אלו אמורים לעצור את התקדמות הגדילה של התאים. שלב זה ארוך ויכול להימשך כחודשים עד שנים רבות. ניסיונם של התאים להתפתחות שפירה אל מול ההגנה העיקשת של הגוף עלול להימשך זמן רב עד כי קצב התרבות התאים יכול להיות איטי מאוד. קבוצת התאים הופכת לעצמאית וחיה. שלב זה יכול להסתיים בניצחון הגוף אך גם בתבוסתו. מתוך כך חשוב להבין ששלב זה הינו בר שינוי.

השלב השלישי – שלב ההשלכות של הגוף.

שלב זה הינו שלב פרוגרסיבי ואגרסיבי.

התאים הגדלים ללא ביקורת גברו על מערכת החיסון ולפיכך פתוחה הדרך בעבורם להתרבות במקום. בשלב זה הופך התא לקבוצה המכונה "גידול שפיר" ומתחיל להתפשט ולהפריע לרקמות הסמוכות ולתפקודיהן.

לסיכום

כאשר המערכת החיסונית מובסת נגרמת חלוקה חוזרת ונשנית. התהליך הגידול השפיר הינו רב שלבי ואכן, ריבוי השלבים מאפשר אפשרויות ריפוי רבות.

הגורמים לגידול שפיר ושוונומה

בדומה למחלות קשות נוספות, לא נמצאו גורמים אשר יכולים להעיד על היותם הסיבה המובהקת להתפתחות גידול שפיר. ההתפשטות הלא מבוקרת נשארה עלומה ולפיכך סביר להניח שאין גורם אחד האחראי על להתפתחות הגידול השפיר כי אם מספר רב של גורמים ותנאים הנובעים ממקורות רבים להתפתחות הגידול השפיר.

להלן סקירה של חלק מהגורמים

גורמים גנטיים ותורשתיים

וירוסים

מצבי מתח ולחץ עקב חוסר איזון של מערכת העצבים הצטברות רעלים בכבד, תפקוד כבד לקוי
זיהום אויר מערכת חיסון חלשה
תזונה לקויה ולא מיטבית ליקויים במערכת העיכול
עישון אקטיבי ופסיבי העדר פעילות גופנית נכונה ומיטבית
גוונים של רכיבי קפאין חסרים תזונתיים
סמים זיהומים שונים
השמנת יתר חשיפה מרובה לרדיקלים חופשיים
שימוש בתרופות אורח חיים לקוי
חשיפה לחומרים כימיים

מצבי דכדוך מצבי דיכאון

אי איזון פנימי

אי איזון עיכולי

מחלות שונות

דלקות שונות

מחלת מעיים דלקתית

פוליפים למיניהם

כיבים עיכוליים

בלוטת הערמונית ( הגדלה)

חשיפה לקרינה (סלולרית)

שחמת כבד

 

חשיפה לרכיבי מזון לא מיטיבים

בדומה לחומרי שימור, צבעי מאכל וכד'

 

ארבעה כללים חשובים ביותר לטיפול טבעי שוונומה

  • כאשר נוצר גידול שפיר הגוף מבקש להבריא, שהרי הבריאות הינה המצב הטבעי. כאשר האיזון הטבעי מופר, קיים כוח גדול המבקש לאזן. הטיפול הטבעי מעניק כוח רב יותר לריפוי.
  • תהליך הריפוי וזאת מעבר לטיפול הרגיל, עדיין נעשה דרך הכוח הטבעי של הגוף ותלוי בחוסנו ובריאותו – זה ממש לא משנה איזה טיפול אתה מקבל, הגוף ורק הגוף חייב לעשות את העבודה. הכוח הטבעי הינו הכוח המרפא וזה לא משנה אילו טיפולים ניתנים.
  • הגוף הינו מארג הוליסטי הקשור לכל מערכותיו – הרפואה הטבעית רואה את הגוף כשלם. האיזון הרב מערכתי חשוב שכן אנו מטפלים בשלם.
  • הגוף, מערכת העצבים וההכרה הינם שתי פנים של מציאות אובייקטיבית אחת – שיטת הטיפול הטבעית מנחה לאיזון פנימי ולהפגת מתחים באמצעים שונים.

מארג הטיפול הטבעי ב"נטורל ויז'ן" בגידול שפיר הינו מארג סינרגי הניתן כהנחיה אישית ומלווה בתיקי טיפול שבועיים ובהנחיות מקיפות.

הטיפול יעשה דרך נתיבי טיפול רבים.

נתיבי הטיפול הטבעי בגידול שפיר במוח

פרוטוקול טיפול ספציפי וכללי – שוונומה וסטיבורלית

לציין ששוונומה הינה גידול שפיר המחולל את עצמו. כוונתי, שמה שהשתבש הם התאים של הגוף. אין פולש חיצוני או אורגניזם זר. זה מצב עם רצון משלו. הוא פעיל ובכך מעורר אוסף של תאים המכונים גידול. ברוב המקרים, שים לב, היא מוכנע ע"י מנגנוני החיסון של הגוף ונעלם. במקרה הזה מצליח הגידול להתגבר על שומרי הסף. כלומר, משהו במנגנוני ההגנה שלך נחלש ונוצר תפקוד לקוי. מתוך כך חשוב להבין שהטיפול הטבעי אמור להעניק לגוף את הכלים לחיזוק ושפעול מנגנוני ההגנה שהרי בעת זו הם מבקשים כוח לחימה וזאת נעשה.

גידול שפיר נוצר ומאופיין בכך שאינו נשמע לפיקוח הגוף ובכך יחסי הגומלין שלו אל מול סביבתו איבדו את ההיררכיה הנכונה. הגידול השפיר, מגלם במהותו דרמה קלינית בכך שהוא מתפתח לאורך זמן רב. הטיפול הטבעי מהווה סיוע נכון דרך הפרוטוקול שאפרט בהמשך. כאמור, חשוב ליצור מבנה חכם, מושכל ומותאם לטיפול נכון ואכן נעשה זאת. אתה חייב סיוע נכון של תרופות מצמחי מרפא, הן ספציפי לגידול, הן להיפטר "מסביבה תומכת" לגידול בדומה לכלי דם אך גם לאיזון הגוף ועמידותו מול הגידול. נעשה זאת דרך מספר צמחי מרפא שאפרט בהמשך אך גם דרך נתיבים נוספים.

יש ליצור טיפול מקיף תוך הבנת ההתהוות התלויה של כל בעיה, הווה אומר, גורמים, תנאים וסיבות רבים התלויים זה בזה ובכך גורמים או להיווצרותה של בעיה או לחלופין הדרך האופרטיבית לטיפול טבעי.

את הטיפול בשוונומה אני אכן מכנה "גיוס כל הכוחות". הקרב מול הגידול השפיר אינו סוג של התנהלות כנגד בעיה בחלבון או מוטציה סרטנית כי אם מלחמה אשר יש בה חזיתות רבות שאותן חשוב לתקוף בכל הצבא האפשרי שנמצא תחת ידינו.

המטרה בטיפול הטבעי בגידול דרך מרפאתי הינה לרתום, לגייס ולהפעיל באופן המיטבי ביותר את מערכת הריפוי הטבעי בגוף תוך מבנה פרוטוקול מותאם ומושכל. יש להעצים את יכולת החיסון וליצור שיפור דרמטי בחיזוק ויכולת התנגדות של הגוף בכל הרמות: הגופנית, הפסיכולוגית והרוחנית וזאת החל מרמת התאים, הרקמות, אברי ומערכות הגוף כולו וכמובן ההיבטים הנפשיים והרוחניים. חשוב מאוד ליצור טיפול טבעי, לשם ההתמודדות עם שוונומה, השלכותיה וגרורותיה.

הרפואה הטבעית תומכת ומעניקה את הדרך החשובה מכל לשפר ולעמוד טוב יותר וחזק יותר בקרב הקשה ביותר. ניצור את האינטגרציה הקלינית היעילה ביותר וזאת דרך המדע הקליני של צמחי המרפא, ההנחיה התזונתית, ההנחיה לפעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה וחיזוק, הפחתת הדחק ועוד.

ניצור חזית עימות קלינית טבעית וזאת תוך התאמה אישית לטפל במחלה, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול בגידול שפיר.

הטיפול בשוונומה חייב מספר גישות טבעיות וקיומיות המשתלבות בניהן ובכך והופכות לכוח ריפוי טבעי אדיר. להלן מספר חוקי טיפול:

החוק הראשון: חוק הטיפול הטבעי דרך אורח חיים מיטבי ניצור שינויים נוחים וחשובים בקיום היומי בדומה לתזונה מיטבית יותר, יכולת הגופנית, שיטות הרפיה, שיפור איכות השינה. טיפול בתרפיה בתנועה ועוד

החוק השני: חוק העצמה וחיזוק של מערכות הגוף השונות, חשוב להזין את הגוף בצמחי מרפא, תוספי מזון וזאת כדי לחזק את מערכות הגוף תוך טיפול בתופעת לוואי

פוטנציאליות. חוק זה הינו איזון וחיזוק מערכת החיסון של הגוף.

החוק השלישי: הטיפולים הישיר בשוונומה. בכך ניצור תהליך טבעי דרך צמחי מרפא אורגנים, איכותיים, נחקרים ומותאמים ללחימה ישירה של הגידול הסרטני. וודאי שהחוקים שסקרתי מהווים גם את הסינרגיה לחוק זה. חשוב לסיכום ליצור העצמה, חיזוק, איזון ושיפור רב משמעות של אורח הקיום שבנו והחיים אך גם ליצור איזון העצמה וחיזוק של הגוף בכלל ומערכותיו השונות בפרט וליצור את התמיכה, הסיוע והלחימה בצד הרפואה הרגילה ושיטותיה.

חשוב ליצור תחילת טיפול וזאת ללא המתנה רבה מידי.

חשוב לזכור, שוונומה יכולה להיות אגרסיבית ולא מבוקרת.

גוף חזק המלווה במערכת חיסון חסונה, ערכי סוכר נורמאליים, תזונה נכונה, הזנה נכונה, צמחי מרפא מובילים, פעילות גופנית ועוד ייצור תכנית עימות חשובה עד מאד למלחמה בבעיה.

נקפיד במהלך תקופת הטיפול "להילחם" בבעיה במלוא עוצמתו הטבעית של הגוף אך ללא פגיעה באיכות החיים.

 

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.