פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד

FIBROADENOMA

פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים אך עלול לגרום לנזקים בסביבות הימצאותו וזאת תוך לחץ פיזי. פיברואדנומה של השד הינו גוש המורכב מרקמות בעלות אופי סיבי ובלוטות. הגושים מתפתחים מהרקמה הבולטת ובכך נוצר גוש. חיזוק מערכת החיסון והרפואה הטבעית מהווים כיום כוח רב עוצמה לטיפול בפיברואדנומה.

הגישה הטבעית בנטורל וז'ן מהווה שביל טיפול תוך שזירת מספר נתיבי טיפול הן לחיזוק מערכת החיסון (הסבר בהמשך), הן לאיזון הורמונלי, הנחיות קיומיות אך גם צמחי מרפא מבית היוצר שלנו ייחודיים שאינם משווקים בחנויות.

פיברואדנומה – אטיולוגיה

גידול שד שפיר השכיח בין גילאי 20-45 תוך שכיחות נמוכה בגיל המעבר. מתוך כך אנו מבינים את הקורלציה בין הורמוני המין אסטרוגן ופרוגסטרון לגידול שפיר בשד אך גם הקשר בין ההורמונים הללו לסרטן שד.

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

הגוש השפיר מוגדר כהיפוווסקולרי הווה אומר מיעוט כלי דם. לציין שגידול סרטני מרובה כלי דם. מעבר להיותה תלויה בהורמונים אין חולק על כך שחולשה חיסונית מהווה סיבה רבת משמעות אך גם תזונה לא מיטבית, לחץ נפשי, העדר תנועה, חוסרי ויטמינים, שימוש בגלולות למניעת הריון, תורשה, הימצאותו של ציסטות ופוליפים ועוד.

טיפול בפיברואדנומה בדרך קונבנציונלית

הטיפול השכיח הינו מעקבים. המילה מעקב חייבת להיות אקטיבית שכן מעקב בלבד הינו המתנה להחרפה ולכן הרפואה הטבעית בנטורל ויז'ן הינה אלטרנטיבית וחשובה.

מתון העובדה המקרית שפיברואדונומה עשויה להשתנות בגודלה ואף להתכווץ ללא התערבות רפואית. אנו מבינים את חשיבות כוח של הגוף בכלל וכוחה של מערכת החיסון בלכיווץ את הגידול ושוב, הרפואה הטבעית הינה הדרך החשובה ביותר.

חשוב בכל שלב לטפל בפיברואדונומה הן בשלב הראשון והן בשלבים מוקדמים. פיברואדונומה הינה בעלת פוטנציאל לדרגת BIRADS גבוה יותר ובכך חשד לסרטן שד.

התהליך הכירורגי וודאי שגם ציסטות וזה לא משנה מה גודלן מהוות כשל חיסוני ואי איזון הורמונלי ובוודאי גידול שפיר (פיברואדנונמה) מהווה עדות לכשל חיסוני, אי איזון הורמונלי, סינרגיה שלילית הנובעת מהיבטים קיומיים, מערכות גוף שונות ועוד. בעת זו אין המלצה לניתוח אלה אם כן הגידולים מכאיבים או שקצב הגידול שלהן מצריך ניתוח. החשוב מכל וזאת על פי כל מחקר רפואי הינו שגידול שפיר יכול להתכווץ ולהעלם חד משמעית!!! זה אפשרי אך זה תלוי בשיפור משמעותי של הסביבה השלילית שגרמה לו לגדול ולכן הטיפול הטבעי הינו, בעת זו עבורך, ורק כאשר הוא מושכל, מותאם, נכון ומקיף יעניק את החזון החשוב הזה. אני מדגיש שוב! כל מחקר טוען היום ואני מצטט מחקר ומאמר "הסיבה הנוספת שבגינה לא יידרש ניתוח הוא שהגידול בשד נוטה לעיתים להתכווץ בכוחות עצמו" זו הגדרה נכונה אך לא מדויקת שכן אין מונח "בכוחות עצמו" כי אם בכוחותיה של מערכת החיסון וביטול הגורמים להיווצרותו. הניתוח יעשה בעת שהבדיקה הבאה תעיד על פרוגרסיה וזאת כאשר קיים סיכוי להתפתחותו של גידול סרטני מתוך כך הטיפול הטבעי חייב לתת את הדעת על כל הגורמים השונים. ברצוני לתת הסבר על הקשר החיסוני.

היא ורק היא חשובה לכיווץ הגידול או לאי האפשרות לגדילתו ולכן הטיפול הטבעי מטפל בזה.

הטיפול הטבעי הינו דרך טיפול הוליסטית ולא רק רדוקציוניסטית. הווה אומר התייחסות הכרחית לשלם, לכל מערכות הגוף ובוודאי למערכת החיסון. חזון הטיפול הטבעי, בכל הקשור לגידולים שפירים בשד הינו ההבנה שמערכת החיסון אמורה הייתה למנוע גדילת תאים לא מבוקרת אך לא עשתה זאת אצלך לכן בשלב הזה, בפיברואדנומה, קיים הכרח של חיזוק, שפעול, איזון והעצמה חיסונית למנוע הן את ההתקדמות של מיקרואדנומה אך גם טיפול בתסמינים וכן בסינרגיה השלילית אשר מהווה גורם רב משמעות. קיים לעד קשר הורמונלי לתחילתן של בעיות וכן היבטים קיומיים אך לא מיטביים. בכל הקשור לגידולים שפירים בכלל ופיברואדנומה בפרט למערכת החיסון, כאמור, תפקיד מכריע בשלב שלך ואני מבקש להסביר זאת.

פיברואדנומה – מערכת החיסון

שלב הראשון – שלב ההתחלה

בתא קיימים אמצעי הגנה ובקרה אשר מונעים ממנו חלוקה נטולת תכלית. אלו עוסקים בתיקון נזקים אשר נגרמו לתא וכאשר אין הם מצליחים לתקן, משמיד התא את עצמו. בעת כישלון מנגנוני ההגנה, הבקרה וההכחדה מתרחש תהליך שהינו שלב ההתחלה אשר בו הופך התא הרגיל לתא שהינו לגידול שפיר. מצב זה יוצר אפיק עצמאי אשר הפך לנטול שליטה על ידי מנגנוני ההגנה ולפיכך מממש הגידול השפיר את אפיונו ומתחלק ללא הרף.

כאמור, בשלב ההתחלה הופך התא לגידול שפיר דרך מספר שלבים.

(כתמיד, מצבים אלו חייבים מערכת חיסון חזקה).

השלב השני הינו הבשלת הגידול השפיר

שלב זה נוצר לאחר שמנגנוני ההגנה נכשלו אל מול התפתחות הגידול השפיר. בשלב זה מתרחש עימות בין התאים הגדלים לבין מנגנוני ההגנה והביקורת של הגוף. מנגנונים אלו אמורים לעצור את התקדמות הגדילה של התאים. שלב זה ארוך ויכול להימשך כחודשים עד שנים רבות. ניסיונם של התאים להתפתחות שפירה אל מול ההגנה העיקשת של הגוף עלול להימשך זמן רב עד כי קצב התרבות התאים יכול להיות איטי מאוד. קבוצת התאים הופכת לעצמאית וחיה. שלב זה יכול להסתיים בניצחון הגוף אך גם בתבוסתו. מתוך כך חשוב להבין ששלב זה הינו בר שינוי.

בשלב השלישי הינה שלב ההשלכות של הגוף

שלב זה הינו שלב פרוגרסיבי ואגרסיבי.

התאים הגדלים ללא ביקורת גברו על מערכת החיסון ולפיכך פתוחה הדרך בעבורם להתרבות במקום. בשלב זה הופך התא לקבוצה המכונה "גידול שפיר" ומתחיל להתפשט ולהפריע לרקמות הסמוכות ולתפקודיהן.

לסיכום

כאשר המערכת החיסונית מובסת נגרמת חלוקה חוזרת ונשנית. התהליך של הגידול השפיר הינו רב שלבי ואכן, ריבוי השלבים מאפשר אפשרויות ריפוי רבות וזאת בהתייחסות למערכת החיסון ולעמידות של הגוף.

הגורמים לגידול שפיר (פיברואדנומה)

בדומה למחלות קשות נוספות, לא נמצאו גורמים אשר יכולים להעיד על היותם הסיבה המובהקת להתפתחות גידול שפיר. ההתפשטות הלא מבוקרת נשארה עלומה ולפיכך סביר להניח שאין גורם אחד האחראי על להתפתחות הגידול השפיר כי אם מספר רב של גורמים ותנאים הנובעים ממקורות רבים להתפתחות הגידול השפיר והירדמותם של שומרי הסף החיסוניים וכן היבטים קיומיים מגוונים.

להלן סקירה של חלק מהגורמים לפיברואדנומה

גורמים גנטיים ותורשתיים וירוסים
מצבי מתח ולחץ עקב חוסר איזון של מערכת העצבים הצטברות רעלים בכבד, תפקוד כבד לקוי
זיהום אויר מערכת חיסון חלשה
תזונה לקויה ולא מיטבית ליקויים במערכת העיכול
עישון אקטיבי ופסיבי העדר פעילות גופנית נכונה ומיטבית
גוונים של רכיבי קפאין חסרים תזונתיים
סמים זיהומים שונים
השמנת יתר חשיפה מרובה לרדיקלים חופשיים
שימוש בתרופות אורח חיים לקוי
חשיפה לחומרים כימיים

מצבי דכדוך מצבי דיכאון

אי איזון פנימי

אי איזון עיכולי

מחלות שונות

דלקות שונות

מחלת מעיים דלקתית

פוליפים למיניהם

כיבים עיכוליים

בלוטת הערמונית (הגדלה)

חשיפה לקרינה (סלולרית)

שחמת כבד

 

חשיפה לרכיבי מזון לא מיטיבים

בדומה לחומרי שימור, צבעי מאכל וכד'

 

ארבעה כללים חשובים ביותר לטיפול טבעי בפיברואדנומה

 • כאשר נוצר גידול שפיר הגוף מבקש להבריא, שהרי הבריאות הינה המצב הטבעי. כאשר האיזון הטבעי מופר, קיים כוח גדול המבקש לאזן. הטיפול הטבעי מעניק כוח רב יותר לריפוי.
 • תהליך הריפוי, מעבר לטיפול הרגיל, עדיין דרך הכוח הטבעי – זה ממש לא משנה איזה טיפול אתה מקבל, הגוף ורק הגוף חייב לעשות את העבודה. הכוח הטבעי הינו הכוח המרפא וזה לא משנה אילו טיפולים ניתנים.
 • הגוף הינו מארג הוליסטי הקשור לכל מערכותיו – הרפואה הטבעית רואה את הגוף כשלם. האיזון הרב מערכתי חשוב שכן אנו מטפלים בשלם.
 • הגוף, מערכת העצבים וההכרה הינם שתי פנים של מציאות אובייקטיבית אחת – שיטת הטיפול הטבעית מנחה לאיזון פנימי ולהפגת מתחים באמצעים שונים בדומה לצמחי מרפא, דיקור סיני ועוד.

מארג הטיפול הטבעי בנטורל ויז'ן בפיברואדנומה הינו מארג סינרגי הניתן כהנחיה אישית ומלווה בתיקי טיפול שבועיים ובהנחיות מקיפות.

הטיפול יעשה דרך נתיבי טיפול רבים.

נתיבי הטיפול הטבעי בפיברואדנומה

פרוטוקול טיפול ספציפי וכללי –

לציין שפיברואדנומה אינו מחולל את עצמו. כוונתי, שמה שהשתבש הם התאים של הגוף. אין פולש חיצוני או אורגניזם זר. זה מצב עם רצון משלו. הוא פעיל ובכך מעורר אוסף של תאים המכונים גידול. ברוב המקרים, שים לב, היא מוכנע ע"י מנגנוני החיסון של הגוף ונעלם. במקרה הזה מצליח הגידול להתגבר על שומרי הסף. כלומר, משהו במנגנוני ההגנה שלך נחלש ונוצר תפקוד לקוי.  מתוך כך חשוב להבין שהטיפול הטבעי אמור להעניק לגוף את הכלים לחיזוק ושפעול מנגנוני ההגנה שהרי בעת זו הם מבקשים כוח לחימה וזאת נעשה.

מעבר לנושא ההורמונלי פיברואדנומה נוצר ומאופיין בכך שאינו נשמע לפיקוח הגוף ובכך יחסי הגומלין שלו אל מול סביבתו איבדו את ההיררכיה הנכונה. הגידול השפיר, מגלם במהותו דרמה קלינית בכך שהוא מתפתח לאורך זמן רב. הטיפול הטבעי מהווה סיוע נכון דרך הפרוטוקול שאפרט בהמשך. כאמור, חשוב ליצור מבנה חכם, מושכל ומותאם לטיפול נכון ואכן נעשה זאת. אתה חייב סיוע נכון של תרופות מצמחי מרפא, הן ספציפי לבעיה, הן להיפטר "מסביבה תומכת" לגידול בדומה לכלי דם אך גם לאיזון הגוף ועמידותו מול הגידול. נעשה זאת דרך מספר צמחי מרפא שאפרט בהמשך אך גם דרך נתיבים נוספים.

יש ליצור טיפול מקיף תוך הבנת ההתהוות התלויה של כל בעיה, הווה אומר, גורמים, תנאים וסיבות רבים התלויים זה בזה ובכך גורמים או להיווצרותה של בעיה או לחלופין הדרך האופרטיבית לטיפול טבעי.

את הטיפול בגידול שפיר בשד אני אכן מכנה "גיוס כל הכוחות". הקרב מול פיברואדנומה אינו סוג של התנהלות כנגד בעיה בחלבון או מוטציה כי אם מלחמה אשר יש בה חזיתות רבות שאותן חשוב לתקוף בכל הצבא האפשרי שנמצא תחת ידינו.

חשוב ליצור ניצור חזית עימות קליני טבעי וזאת תוך התאמה אישית לטפל בבעיה, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול בפיברואדנומה ובעצירת ההתפתחות.

הטיפול בפיברואדנומה חייב מספר גישות טבעיות וקיומיות המשתלבות בניהן ובכך והופכות לכוח ריפוי טבעי אדיר. להלן מספר חוקי טיפול:

החוק הראשון: חוק הטיפול הטבעי דרך אורח חיים מיטבי ניצור שינויים נוחים וחשובים בקיום היומי בדומה לתזונה מיטבית יותר, יכולת הגופנית, שיטות הרפיה, שיפור איכות השינה. טיפול בתרפיה בתנועה ועוד.

החוק השני: חוק העצמה וחיזוק של מערכות הגוף השונות, חשוב להזין את הגוף בצמחי מרפא, תוספי תזונה וזאת כדי לחזק את המערכות בכלל והחיסון בפרט.

נתיבי הטיפול

 1. טיפול דרך צמחי מרפא
 2. טיפול דרך תוספי תזונה
 3. טיפול דרך דיקור סיני, טיפול מגע וטיפולי חימום מסורתי
 4. טיפול דרך תזונה מותאמת מיטבית ולא מייסרת
 5. טיפול דרך שיטות הרפיה ויציבה
 6. הטיפול דרך תנועה
 7. שיטות נשימה וחמצן לגוף

אציין ארבעה כללים חשובים ביותר

 • כאשר קיים פיברואדנומה פורצת הגוף מבקש להבריא, שהרי הבריאות הינה המצב הטבעי. כאשר האיזון הטבעי מופר, קיים כוח גדול המבקש לאזן. הטיפול הטבעי מעניק כוח רב יותר לריפוי.
 • תהליך הריפוי, מעבר לטיפול הרגיל נעשה, עדיין דרך הכוח הטבעי – זה ממש לא משנה איזה טיפול, הגוף ורק הגוף חייב לעשות את העבודה. הכוח הטבעי הינו הכוח המרפא וזה לא משנה אילו טיפולים ניתנים.
 • הגוף הינו מארג הוליסטי הקשור לכל מערכותיו – הרפואה הטבעית רואה את הגוף כשלם. האיזון הרב מערכתי חשוב שהרי אנו מטפלים בשלם.
 • הגוף, מערכת העצבים וההכרה הינם שתי פנים של מציאות אובייקטיבית אחת – שיטת הטיפול הטבעית מנחה לאיזון פנימי ולהפגת מתחים באמצעים שונים בדומה לצמחי מרפא, דיקור סיני ועוד.

בכל יצור חי מתקיימות מערכות של מנגנון ריפוי טבעי. הגוף מגייס את כוחותיו להילחם באויבים השונים ולמגרם.

אלפי שנים של הישרדות המין האנושי מעידים על כך שלגוף יש מערכת טבעית לריפוי שהרי הרפואה המודרנית הינה חדשה.

נתיבי הטיפול של הרפואה הטבעית בפיברואדנומה רבים ועתירי גוונים.

בעולם כולו נעזרים כיום ברפואה הטבעית כחלק בלתי נפרד מדרך הטיפול.

הרפואה הטבעית במרפאתנו מאגדת בתוכה נתיבי טיפול רבים אשר לא נכללים בטיפול הרגיל. השיטות השונות הינן עתיקות יומין אך גם נתמכות במחקרים מדעיים רבים.

הטיפול ברפואה הטבעית הינו טיפול משלים, אך גם טיפול בפני עצמו.

תינתן תכנית להרפיה ומדיטציה במבנה מדורג ולאורך זמן כשלב המלווה את הטיפול הטבעי.

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
המלצה - סרטן שד גרורתי
טיפול בסרטן שד גרוררתי 27.9.18 בס"ד גל ואיתן היקרים! השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה שם טלפון...
המלצה - סרטן שד דלקתי
סרטן שד דלקתי 28.9.14 היי איתן  להלן המשוב לטיפול התומך והמשלים מימוש היעדים עד כה נכון לנקודת...
המלצה - סרטן השד
סרטן השד למרפאת צמחי צוף ולצוות המדהים 14.7.14 תודה היא מילה קטנה עם משמעות גדולה. חיבוק, עידוד...
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.