מערכת החיסון – חיזוק והמרצה

מערכת החיסון – חיזוק והמרצה

תפקוד לקוי של מערכת החיסון מהווה יסוד לבעיות רבות, קלות אך גם מאוד קשות. הפוטנציאל הזיהומי בעת היחלשותה של מערכת החיסון מתעצם מאוד ובכך גורם לזיהומים שונים ולבעיות קשות בדומה לכשל חיסוני מול התרבות פוטנציאלית של תאי סרטן, מחלות אוטואימוניות וכן מחלות או גורמים אחרים הפוגעים בגופנו.

החלשות מערכת החיסון יוצרת סוג של כשל חיסוני. הכשל החיסוני נגרם ע"י מספר רב של גורמים בדומה לרדיקלים חופשיים, מחסור בוויטמינים, מינרלים, חומצות שומן חיוניות, תזונה לקויה, טראומה פיזית בדומה למחלה או פגיעה, לחץ נפשי, צריכת תרופות בדומה לאנטיביוטיקה וכדומה.

פירוט הקטגוריות השונות הנובעות ממערכת חיסון חלשה

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

מחלות אוטואימוניות

סוג מחלות שבהן מרכיבי מערכת החיסון תוקפים רקמות גוף שונות ופוגעים בהם עד כדי גרימת ליקויים בתפקודם או בהריסתם המוחלטת. במחלה האוטואימונית מתייחסת מערכת החיסון אל תאי הגוף כאל תאים זרים, פולשים, אויבים ומזיקים ובכך מפעילה כנגדם את כל מנגנוניה. החולים במחלה אוטואימונית נושאי נוגדנים עצמיים כלומר, נוגדנים הנקשרים לתאים ספציפיים בגוף ובכך גורמים למערכת החיסון לפעול כנגדם ולהרסם.

מחלות אוטואימוניות ידועות: זאבת, טרשת נפוצה, קדחת השגרון, ראומטואיד ארטריטיס, פסוריאזיס ועוד רבות.

אין ספק שמערכת חיסון חלשה עלולה לשמש בסיס להתפתחותה של מחלה אוטואימונית.

מחלות המוגדרות כיוצרות רגישות יתר של מערכת החיסון בצורה של תגובה אלרגית

תגובת יתר של מערכת החיסון תוגדר כאלרגיה ובכך נגלה רמת נוגדני IGE גבוהה.

במצב של IGE גבוה גורמת חשיפה של אלרגן לקישור האלרגן של מולקולה IGE אשר מצויות על פני תאים המכונים תאי פיטום (תצמידים) ואלו מנחים לשחרור חומר המכונה היסטמין ובליווי חומרים נטופים הפועלים להרחבת כלי הדם, הצרת הסמפונות ולעיתים הפרשת ריר צמיג לברונכיולים המכווצים.

מערכת חיסון לא מאוזנת וחלשה תיצור בסיס אלרגני ברמות שונות.

תהליכים דלקתיים מוגזמים

מצבי יתר ורגישות הגורמים ליצירת מכלולים חיסוניים לא פרופורציונאלית אין ספק שמערכת החיסון אמורה ליצור הצמדה לאנטיגן (גורם מזיק) כדי לנטרל אותו ולסלקו. לעיתים נוצרת רגישות יתר ובכך כמות התצמידים גדלה עד כדי פגיעה בתפקוד הנוגדני והתאי. לפיכך מתעוררת תגובה דלקתית חריפה מידי המלווה בחום תוך פגיעה קלה או חמורה ברקמה.

מערכת חיסון חלשה גורמת לתגובה דלקתית לא פרופורציונאלית

מתח והחלשות מערכת החיסון

הקורלציה בין תפקיד מערכת העצבית למערכת החיסון רב משמעות. הפרעות שונות במצבי הרוח, חשיבה חרדתית, רגשות מטרידים, מצבים של דכדוך, דיכאון ומועקה כשורים למצבים פסיכולוגית הגורמים לאי איזון במערכת העצבים והמערכת ההורמונאלית (אימונולוגיה).

מצבים של מתח מעוררים תגובה חיסונית גבוהה הגורמת לפגיעה ותשישות חיסונית. ההיבט הפסיכונוירואימונוגיה הינו הקשר בין המצב הרגשי, העצבי ומערכת החיסון. איזון מערכת העצבים הינו תהליך אינטגראלי בחיזוק מערכת החיסון.

המתח פוגע במערכת החיסון – צמחי מרפא הניתנים בפורמולה של "נטורל ויז'ן" משפיעים על מערכת החיסון

צמחים אימונוסטמולנטים

צמחי המרפא למערכת החיסון ממריצים מרכיבים שונים ממערכת החיסון. הטיפול בצמחים אלו מהווה אמצעי מניעה וטיפול. הצמחים אינם פוגעים ישירות בפתוגן אך מזרזים ייצור אנטרפרון ומרכיבים נוספים ומחזקים פעילות הפאגוציטוזיס וזאת תוך המרצה של פעילות תאי T או B הצמחים ממריצים חלוקת תאי T הנלחמים ופוגעים בווירוסים ובחיידקים.

צמחים אנטי אוקסידנטים

צמחים בעלי ריכוז של חומרים המכונים פנולים ופוליפנולים וכן טנינים, קומרנים ופלבנואידים. צמחים אלו משפרים את מערכת החיסון ומכינים את הגוף למניעה. צמחים אלו הינם גם צמחים אנטי ויראליים, אנטי סרטניים, אנטי מיקרוביאלים ומשמשים גם כנוגדי אלרגיה. חשוב ליטול אותם לאורך זמן.

צמחים אדפטוגנים

צמחים אלו מעניקים תמיכה וחיזוק למערכת החיסון ויכולתה לפתח עמידות אל מול מזיקים שונים. הצמחים מחזקים את מערכת החיסון ומשפעלים אותה אך גם יוצרים רגיעה ואיזון של מערכת העצבים.

לסיכום

חיזוק מערכת החיסון דרך הרפואה הטבעית ב"נטורל ויז'ן" הינו ייחודי שהרי לרפואה הקונבנציונאלית אין את הכלים לכך ולכן, אמורה לפנות את מקומה לרפואה הטבעית ורפואת הצמחים המשופעת באמצעים דרמטיים לחיזוק וריפוי בעיות במערכת החיסון.

איתן טל CLH
מייסד "צוף צמחים", "נטורל ויז'ן"
מנהל תחום הרפואה הטבעית

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.