טיפול ממוקד ומסייע ב PSA – מאמר

טיפול ממוקד ומסייע ב PSA – מאמר

סיוע טבעי לאיזון PSA, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק אורולוגי

פיתחנו מגוון תכשירים בדומה לתערובת אבקות, כמוסות, מיצויים וחליטות המלווים בהנחיות וטיפולים

טיפול טבעי המסייע להורדת ערך PSA

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

הרפואה הטבעית הינה כלי אדיר ממדים בכלל וכלי טיפול בערמונית וערכי PSA בפרט.

וודאי שהטיפול הטבעי, מטבעו האופרטיבי, הינו הוליסטי ומתוך כך חייב להינתן, באופן מושכל, נכון, מקיף, קיומי, רב מערכתי וכמובן מותאם.

זה אכן חשוב שהרי בעיות רבות הינן מסכנות בריאות ואכן אורבות בפתח.

אני כמובן, וזאת במהלך שלושה עשורים, מנחה גם לעובדת ההכרח לקיום אורח חיים בריא שהינו חלק אינטגראלי מהבדיקות התקופתיות ואכן חשוב לקיים אורח חיים מיטבי ומרשים.

וודאי שטיפול טבעי, חייב להיעשות דרך סינרגיה ולא גישה רדוקציוניסטית בעת טיפול בערמונית וערכי PSA. PSA גבוה אינו בהכרח מדד לבעיה עכשוויות כי אם אינדיקטור לחיזוי הבעיה. וודאי שחשוב לא לאפשר ל PSA לעלות וכאשר הוא בערכים גבוהים, יש צורך הכרחי להורידו. אני מטפל מזה שנים רבות דרך צמחי מרפא ותוספים שאנו ב"נטורל ויז'ן" מייצרים. מעבר לכך, אני כאיש חינוך גופני ובר סמכא בתורה היוגית, מנחה לתרגולים גופניים חשובים המהווים כלי טיפול בין החשובים שקיימים היום לטיפול ממוקד בערמונית וכדומה דרך מערך תרגולים. במחקר מ 2011 באקדמיה לבריאות הציבור בהרווארד וזאת בשיתוף עם אוניברסיטת קליפורניה גילו שפעילות גופנית כללית ופעילות גופנית שהינה אימון ספציפי לערמונית והאזור האורולוגי מהווים השפעה חשובה לשינוי בערכיPSA  וסרטן בערמונית. המחקר מעיד על כך שגברים בכל גיל יכולים להפחית סיכוי לסרטן וערכי PSA דרך פעילות גופנית ממוקדת וייחודית לאזור הערמונית. כך קבע גם סטייסי קנפילד מהאקדמיה לבריאות הציבור בהרווארד. הטיפול הטבעי שאני מעניק משלב סדרה של כ 8-15 תרגולים המשלבים נשימה, תנועה, הזרמת דם והזנה לערמונית ולכל המערכת האורולוגית, דרך הנחיה וקורס שאני משלב במהלך הטיפול. הסינרגיה בין פעילות בהנחיה נכונה ומערכי תרגולים ונשימות משולבים לטפול ב PSA והערמונית ולבין תוספים וצמחי מרפא ובנוסף תהליכי דיקור ומגע ועוד מהווים עבורי כלי טיפול חשוב מאוד. וודאי שתזונה מהווה גם כלי אך חשוב לדעת כיצד לעשותה. אנו גם מנחים לנטילת ליקופן שהינו היחיד בישראל המשלב ייצור מעגבניות בליווי הנחיות לתפריט מיוחד של ליקופן דרך התזונה ודרך תוסף. ההנחיה לשלב ליקופן דרך "נטורל וזי'ן" בשילוב עם הנחיה תזונתית לליקופן מגובה על ידי המגדיר הבינלאומי לסרטן הערמונית הטוען שצריכה נכונה המשלבת בין תפריטים ייחודיים המכילים ליקופן לבין תוסף ליקופן איכותי גורמים לירידה של 15% עד 30% בערכי PSA.
על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן האמריקאית, משמעות של כמות מוגברת של אניטגן ספציפי לערמונית לא בהכרח מעידה על סרטן אך עם זאת, כמות מוגברת לא מבטלת את הפוטנציאל לסרטן בערמונית. מתוך כך, חשוב לשאוף להוריד ערכי PSA דרך הרפואה הטבעית. בכל הקשור לצמחי מרפא סינים, הודיים ומערביים, קיים מחקר מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו שהינו מחקר מדעי הקובע מכתב העת PC-SPES ששילוב של צמחי מרפא סיניים מגוונים, וזאת דרך תערובת של צמחי מרפא הינה דרך מצוינת להוריד PSA.
בנוסף, על פי P.D.Q שהינה האגודה לטיפולים טבעיים ואלטרנטיביים, קיימים מקרים רבים המאשרים צריכה נכונה של תוספי תזונה וצמחי מרפא לטיפול ולמניעה של סרטן הערמונית והורדת PSA.
נעשו מחקרי אוכלוסייה, מעבדה, ניסויים קליניים ומחקרי אורך ורוחב וזאת דרך אגודת PDQ על חשיבות השימוש בתוספי תזונה וצמחים. לציין שהטיפול בהורדת ערכי PSA חשוב ואנחנו ב"נטורל ויז'ן" מבקשים לשלב דרך טיפול סנרגי את צמחי המרפא המובילים בנושא זה. בחלק מהמחקרים ציינו מספר תוספים חשובים בדומה לקמליה סיננסיס שאנו עושים שימוש בצמח הזה להורדת PSA המכיל פוליפנולים שהינם רכיבים צמחיים הכוללים נוגדי חמצון. מתברר שקמליה סיננסיס מהווה אמצעי מצוין לטיפול ב PSA ומניעת סרטן בערמונית. פיתחתי תמצית מצוינת של קמליה סיננסיס (תה ירוק) שכן מחקרים רבים טוענים שתה ירוק בתמצית נכונה יכול להיות יעל בבעיה ולהוריד PSA. בנוסף אנו מייצרים תמצית תקנית, ייחודית ו 100% טהורה מקליפת רימון בשילוב עם רכיבים נוספים לטיפול בהורדת PSA וקיימים תוספים וצמחים נוספים מבית היוצר שלנו.

בכל הקשור ל PSA קיימת טענה היום שהניסיון הרפואי האורולוגי ליצור הפרדה קלינית ודיאגנוזה בין סוגים של PSA חופשי ורגיל אינה נכונה ונועדה לגרף סטטיסטי בלבד המשרתת את הרפואה. אני מציין זאת שכן גם אם PSA בא ממקורות שונים עדיין מהווה הוא פוטנציאל ממאיר וחשש לפרוגרסיביות. PSA הינו נתון חשוב להתייחסות גם כאשר אין כל עדות לסרטן בערמונית וזאת מכמה סיבות. האחת, שהיא מאוד חשובה, נובעת מהשכיחות הקשה של סרטן הערמונית בישראל ומכך שסרטן הערמונית הינו סיבת מוות בין הגבוהים בישראל אצל גברים. הסיבה הנוספת נובעת מכך ש PSA, וזה לא משנה מה הם מקורות נביעתו, עדיין, בעת שהוא בעליה, מהווה פוטנציאל מובהק לסרטן בערמונית. מדד PSA נובע מתוך הידיעה שחלבון זה המכונה PSA, נוצר בתאי בלוטת הערמונית וזאת מכמה סיבות, ואלו הן:

 • הגדלה של הערמונית
 • פרוסטטיטיס (דלקת בערמונית)
 • טראומה מהחדרת צנתר
 • ביופסיה שנעשתה
 • מכה באשכים
 • מחלה ממארת של הערמונית
 • לחץ על האשכים
 • תזונה לקויה
 • חסרים
 • מתח
 • פעילות לא מיטבית
 • רדיקלים חופשיים
 • זרימת דם לא מיטבית
 • ליקויים בהספקת חמצן לאזור
 • בעיות כלי דם

מתוך כך, וודאי שהסיבה חשובה אך כל הסיבות הללו, ברובן, מהוות סיכון ברור. בכל מקרה וללא עוררין, רמת PSA מוגברת גבוהה המתקדמת במהלך השנים מהווה סיכון לסרטן. הרפואה הטבעית מהווה כיום את כלי הטיפול הטוב ביותר שקיים הן למניעה והן לריפוי. במחקר של כ 4000 גברים נוצרה טבלה להבנה של הסיבות לסרטן ממצב של PSA גבוה. וודאי שזה לא מחייב אך, כאמור, חשוב לתת בכל מקרה את הדעת על כך.

ערך בדם הסיכון לסרטן בערמונית
0-0.5 6.60%
0.6-1 10.10%
1-1.2 17.00%
2.1-3 23.90%
3.1-4 27%
4.1-4.5 38%

רק כאשר קיימת עדות ברורה הניתנת לבדיקה, הרפואה הרגילה יכולה לבקש טיפול. אני אומר שוב, רק במצב זה הרפואה הרגילה מעניקה התייחסות אך לא במצב פוטנציאלי. אך ברור הוא שהמצב הפוטנציאלי הינו הזמן החשוב ביותר, הקריטי ביותר ויכול להיות הטרגי ביותר. ולכן חשובה התייחסות רפואית שהינה טבעית. הרפואה הטבעית במרפאתי מעניקה מענה ייחודי שאין, ולחלוטין אין לרפואה הרגילה מענה. לכן מדוע להמתין ל"מעקבים" עד להיווצרות סרטן? חשוב גם להבין שאין קיום עצמאי לבעיה שכן היא נובעת מגורמים, סיבות ותנאים ולכן חשוב היה לי לדעת את המידע שקיבלתי

חשוב ליצור טיפול טבעי עמוק, מקיף, רחב נתיבים וממוקד ועוד במהלך חודש וחצי ולאחר יש ליצור בדיקה נוספת לבחינת PSA וערכיו. כאשר נבחין בירידה או במגמת ירידה משמעותית או מסוימת נבין שהתהליך הטבעי אכן "עושה זאת". לציין גם שפרופסור בן עמי סלע מנהל המכון לכימיה פתולוגית טוען ש PSA כמדד הופך לבלתי קביל בעת שימוש בסקר רב אוכלוסייתי. הוא טוען שרמה מוגברת של PSA גורמת לרצף של צעדי אבחון וטיפול כמו ביופסיה של הערמונית שעלולים בהחלט להזיק יותר מאשר להועיל ולכן חייבים שיקול דעת. פרופסור בין עמי סלע טוען עוד שבמשך 10 שנים כ 20% מבין הגברים יחוו תוצאת PSA שתמליץ על ביופסיה ו 80% מהם יקבלו תוצאה שלילית. הוא גם טוען שיותר משליש מהגברים יסבלו מתסמינים קשים בדומה לכאבים, חום, דימום, בעיות בדרכי שתן, דלקות קשות ועוד. וכן אחוז מסוים יסיימו במוות. הוא גם טוען שניתוח רדיקלי להסרת הבלוטה או טיפולי הקרנות גורמים לנזק חמור שכן חשוב להבין עת המכלול אך הוא טוען ש PSA גבוה עדיין הינו בעל סיכון רב.

הורדת PSA אינה מטרה ממוקדת כי אם טיפול בכל הגורמים ל PSA גבוה והאסטרטגיה הנכונה, המושכלת והמותאמת לטיפול. וודאי שקיימת אסטרטגיה טבעית וזאת דרך מספר נתיבים חשובים. בכל הקשור לצמחי המרפא והתוספים חייבת להיות תכנית נכונה אשר מטרתה להלן:

 • מניעת סרטן בערמונית
 • עיכוב התפתחות של PSA
 • טיפול בעיכוב סביבה התומכת בשגשוג תאים ממאירים.
 • טיפול בערמונית באופן ישיר
 • טיפול בצמח שאנו מייצרים אשר במחקר שנערך בעולם יוצר ירידה משמעותית בPSA ואותם מדדים מסוכנים.
 • צמח נוסף ותמצית מהווים גם הם כלי אדיר ממדים אשר משמשים ברכיביהם לעצור את זמן ההכפלה של PSA.
 • תרגול אימון דרך כמה מפגשים בקליניקה

אומר שוב שאין בי ספק, הן בהכרח והן בחשיבות של הטיפול הטבעי ביכולת לעצור את הפרוגרסיה וההחרפה של הערמונית ולטפל בתסמינים עצמם ובערך המתקדם שלPSA  אני מציין זאת שכן מצבך נכון לעת זו גורם לך לאי נוחות רבה וקשה ולחשש ומהווה בסיס לבעיות נוספות.

ערכי PSA מהווים אמת מידה לסרטן הערמונית וחריגה חייבת התייחסות נכונה. אין ספק שהטיפול הטבעי חשוב מאין כמוהו. אחוז ניכר מהגברים בישראל אשר מתלוננים על תסמינים בערמונית עלולים לפתח סרטן הערמונית. אחת מהדרכים להבין את התפתחות הסרטן הינו חומר המכונה PSA. חומר ביוכימי זה מופרש ע"י בלוטת הערמונית אל הדם. בעת פוטנציאל ממאיר או סרטן עולה הערך הכמותי של הפרשת PSA.

סרטן הערמונית הינו מחלה ממארת שכיחה בישראל לגילאי 50 ומעלה. אחד מתוך 3 גברים יחלה במחלה זו במהלך חייו.

סרטן הערמונית הינם הסיבה השנייה לתמותה מסרטן אצל גברים. חייבת להיות מודעות לכך וה PSA חייב להיות חלק ממשמעת הטיפול ואכן נאזנהו.

הרפואה הטבעית במרפאתי אכן מעניקה תהליך חשוב, הן להורדת ערכי PSA וכמובן בתסמינים האופייניים של הגדלת הערמונית.

כאמור, בנושא הערמונית, ניתן ליצור טיפול טבעי ויעיל אך גם בעל חזון טיפולי. כאמור, נטילת תרופות שהינן בדרך כלל החוסמות את הקולטן אלפא 5 ובכך אמורה לשפר את זרימת השתן, תוך הקלה בתסמינים. יוצרות גם תופעות לוואי שכיחות בדומה לכאבי ראש, חולשה, סחרחורת או ערפול, הפרעות שינה, דלקות, שלשול, בחילות, ירידה בחשק המיני ועוד. (ראה עוד הסבר בהמשך).

חוסמי אלפא 1 הינם בעלי תופעות לוואי ולכן השימוש בהם פוחת בעולם מלבד בישראל כפי שציינתי, תהליך הפרוגרסיה של הערמונית, וזאת תוך שימוש בתרופות מהווה אשליה של ריפוי במהלך השנים שכן תהליכים רבים עלולים בכל יום להתעורר וזאת ממצב של הגדלה שפירה בדומה לדלקת בערמונית ולמחלה קשה יותר. גם כאשר הערמונית מוגדלת, אין היא בהכרח גורמת לתסמינים שווים וקבועים וזאת משום שכל בעיה נובעת מהתהוותן של מספר סיבות. טיפול טבעי נכון יכול ליצור התמרה דרמטית בכל הקשור לערמונית. מתוך כך יש ליצור תהליך של 45 יום לטיפול ממוקד בערמונית ו PSA בעזרת הדרך כתמיד, הטיפול הטבעי מעניק תועלת רבה לגוף כולו. חשובה מאוד הגישה הטבעית, המושכלת והמותאמת לבעיות השונות שהועלו שהרי אכן ניתן ליצור הן הקלה תסמינית והן עצירת הפרוגרסיה. חשוב לנסות.

הטיפול הטבעי בבלוטת הערמונית והורדת PSA חייב להיות מושכל ומותאם.

בלוטת הערמונית דומה לערמון ומיועדת לייצור בתהליכים שונים של אנזימים מגוונים המשמשים בן היתר ליצירת נוזל הזרע. מיקומה הינו מתחת לשלפוחית השתן ובכך עוטפת את צינור השופכה וכאשר היא גדולה, לוחצת על השלפוחית ובכך נוצרת פגיעה, תחילה פונקציונאלית ובהמשך אורגנית. החל מגיל 50 מתרחש תהליך ניווני, לעיתים קשה, ובמהלכו גדלה הבלוטה ובכך משנה את מרקמה וצורתה במהלך גדילתה מתפתחים בבלוטה גידולים שפירים, תהליך המקשה על יכולתה להרפות את עצמה. מעצם היותה עוטפת את השופכה ומתוך החלשות הדרגתית של שרירי השופכה ושלפוחית השתן וכן בגלל ההיבט הכרונולוגי, נוצר לחץ רב על הצינור ומתפתחים תסמינים. הלחץ על השופכה גורם לקשיים במתן שתן, זרימת שתן חלשה, זרימה מקוטעת, התרוקנות חלקית, תכיפות הטלת שתן, כאבים בהטלה, צריבה בעת הטלת שתן, עצירת שתן, אי יכולת התאפקות ועוד.

הטיפול בצמחי מרפא לטיפול ב PSA

הטיפול בצמחי מרפא מתמקד בהתמרת האיזון ההורמונאלי וזאת דרך הגברת נוכחות האסטרוגנים לשם הורדת ואיזון רמות הדיהדרוטסטסטורון אשר יוצרות ערכי PSA גבוהים וכן את ההיפרפלסיה (עיבוי) של בלוטת הערמונית. הטיפול הטבעי דרך צמחי המרפא מתמקד גם בריפוי, תמיכה ושיקום של הערמונית אך גם של מערכת המין והרבייה של הגבר וכן טיפול בהטלת שתן, ריקון יעיל, ריכוך רירית הערמונית, המרצה חיסונית ועוד.

הצמחים מזינים את האורולוגיה הזכרית, מרגיעים ומחזקים את טונוס שלפוחית השתן, מסייעים לעיכוב פעולת הטסטוסטרון בבלוטה, טיפול דרך השפעה אנטי אסטרוגנית, עיכוב וביטול השפעות הפרולקטין וכן ביטול מצבי עוויתות של מערכת השתן והשפעה אנטי דלקתית.

הטיפול גם יסלק רעלים, יגביר פעילות אורולוגית, ישפר את חיי המין. כל הצמחים בעלי ריכוז גבוה כל החומרים פעילים ובעלי איכות גבוהה ובינלאומית.

איתן טל CLH
מייסד "צוף צמחים", "נטורל ויז'ן"
מנהל תחום הרפואה הטבעית

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.