הטיפול הטבעי בסרטן – מאמר

הטיפול הטבעי בסרטן – מאמר

הטיפול הטבעי המשלים והמסייע לאורח חיים בריא וגוף חזק במהלך מחלה ממארת ותוך השילוב עם הרפואה הרגילה

התאמת צמחי מרפא ייחודיים ותוספי תזונה – "גיוס כל הכוחות"

מאמר רב חשיבות לעיון,

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

אני מכנה זאת "גיוס כל הכוחות" לטיפול במחלה. גוף יעיל בכלל ומערכת החיסון חזקה בפרט מהווים את אפיק הלחימה החשוב ביותר ללחימה בסרטן וזאת כחלק אינטגרלי והכרחי בתהליך הקונבנציונלי.

כיום, ברפואה הקונבנציונלית, מודעים לחשיבותה העליונה של מערכת החיסון כטיפול אינטגרלי במחלת הסרטן אך לא טורחים להבין את החשיבות בחיזוקה דרך הרפואה הטבעית. חשוב לי להבהיר שהמילה גרורה שהיא אכן יעד או גידול ממאיר ראשוני מהווים מושא של הרפואה הרגילה לתקיפה קונבנציונלית ממוקדת וזאת בגישת טיפול רדוקציוניסטית מובהקת. זה אכן נכון, ללא ספק, אך לחלוטין אין זה מספיק. כוונתי הינה שהרפואה הרגילה נוהגת לטפל בגישה ממוקדת דרך ניתוח, קרינה או תהליך כימותרפי. חשוב לשאול, מדוע התהליך הסרטני, וזאת למרות שהוא עובר תהליכים של הקרנה, ניתוח וכימותרפיה מגלה בכל פעם כוח הישרדות רב ואבולוציה פרוגרסיבית לא מרוסנת? התשובה ברורה ומבהקת, אין התמקדות רפואית בעוצמתה של המערכת אשר נכשלה בפיקוח על תאים ממאירים ולכן חשיבות הרפואה הטבעית גורלית בנושא זה. מתוך כך קיימת דרך נוספת וכוונתי לגיוס כל הכוחות שכן אני במרפאתי מבקש להסביר שהחשיבות הרבה ביותר עבור מטופליי במחלות ממאירות הינה ראיה רב מערכתית של מצב הכשירות והבריאות הפסיכופיזית, חיסונית עיכולית ועוד וזאת במהלך הטיפול המשולב במחלת הסרטן. הגישה הטיפולית הרב מערכתית למתן כשירות למערכת החיסון אל מול תכנית הטיפול שהמטופל עובר, חייבת להיות חלק מדרך הראיה הרפואית ובישראל זה לא כל כך ברור ולא קורה.
ההתבוננות שלי כמרפא טבעי בנויה על נקודת הנחה טיפולית שהינה ללא כל עוררין בכך שהשלם רחב יותר מסך כל חלקיו. המידע קיים, אך נסתר ממקור של בורות וזאת על אף שהמידע קובע את עבודת הגוף במלחמתו הקשה מול מחלה ממארת. כל מצב של פעולה וזאת אצל כל מערכת מורכבת ותקינותה בנוי על רכיבים רבים ובכך, ומתוך כך, מידע קליני וטבעי מעניק לי תמונה של ארגון הגוף ומערכותיו אל מול מחלת הסרטן. ההתייחסות למחלת סרטן כמחלה שרק אותה יש לתקוף ללא התייחסות אל הגוף כשלם בכלל ומערכת החיסון בפרט, לא תעניק עבורכם מענה נכון.

גישה זו מאופיינת ככשל גורלי, פטאלי ודטרמיניסטי. הגישה הרפואית בישראל לסרטן חוטאת בהעדר התבוננות מערכתית ובכך מפרקת בהבחנה את הבעיה לרכיבים ורואה כל רכיב באופן נפרד ובכך מתייחסת בגישה רדוקציוניסטית וזאת ללא כל ראייה הוליסטית מחייבת. זו גישה רפואית, שעל אף הצלחותיה, יש בה חסרון אשר עלול, וזה אכן קורה, להיכשל ובמקרים רבים הריפוי זמני ומעניק רק זמן הישרדות קצוב ומונע מבורות רפואית ובכך נמנע מהבנת הכוח המרפא של הטבע וגיוס כל הכוחות. גישה רפואית שהינה פרוטוקול טיפול ממוקד, אנליטי המציע פתרון נקודתי לא תעניק פתרון ולכן הרפואה הטבעית חייבת להיות חלק בלתי נפרד. מתוך כך, דרך הרפואית הטבעית רבת חשיבות בהיותה רב מערכתית. כך אני רואה זאת ולכן הרפואה הטבעית בהיבט האישי, ובכל טיפול במחלת סרטן, חייבת להעניק את גיוס כל הכוחות וחיזוק מערכות
ההגנה.

התהליך הסרטני והגרורותי והטיפול בו, ניתן להבנה בכל הקשור למתאם בין טיפול כימותרפי לבין פרוטוקול הטיפול בכל תרופה ובדומה לקוטלי חיידקים שהינם האנטיביוטיקה. תועלת הטיפול האנטיביוטי מהווה תהליך המותנה בתפקוד נכון של הגוף וכן מערכת החיסון. ליקוי במערכת החיסון והגוף פוגע ביעילות הטיפול האנטיביוטי או כל תרופה אחרת. מתוך כך, גם טיפול כימותרפי לחלוטין מותנה ביעילות מערכת החיסון של הגוף, ובכך ליקוי במערכת החיסון לא יעניק אפקטיביות לטיפול הכימותרפי במצבים ממאירים. זה תפקידי ברפואה הטבעית וזה אכן תפקיד חשוב שהינו אינטגרלי לטיפול הכללי ובלעדיו הסיכויים לריפוי פוחתים באופן ניכר.

לציין שהטיפול הכימותרפי פחות יעיל מתרופות רבות ובכך פחות מגלה סלקטיביות שכן לחלוטין, לא כל תאי הסרטן מושמדים ולכן מערכת החיסון שאמורה להשלים את העבודה ולסייע לתהליך הריפוי חייבת יעילות רבה יותר וזאת נעשה שכן המערכת החשובה הזו נפגעת על ידי הטיפול הכימותרפי. לכן זו הצומת החשובה ביותר בה כל מטופל ניצב. ולא רק זאת, מערכת החיסון שאמורה להשלים ולסייע לעבודת התהליך הכימותרפי לא רק שאינה מקבלת התייחסות על ידי הרפואה הרגילה כי אם גם נפגעת ממנה. לציין שמערכת החיסון אינה קיימת כמערכת בלתי תלויה ולכן תפקוד המערכת החיסונית לחלוטין מותנה ביעילות כלל מערכתית. אין כל היגיון בלהפעיל את מערכת החיסון, למשל, דרך תרופה המכונה, קיטורדה מבלי לחזקה דרך הרפואה הטבעית. הפעלת מערכת חלשה לא תשיג את חזון הטיפול הרגיל. מתוך כך אני טוען שחייבים לגייס את כל הכוחות. אני כמרפא טבעי רב ניסיון, מבקש להסביר למטופלי שתאים סרטניים, תהליך ממאיר, תהליך גרורותי. כל אלו מגלים שרידות קיומיות ויכולת אדפטיבית לא רגילה. לעיתים נדמה שיש בהם חיים משלהם בדומה לווירוסים. התא הסרטני קשה יותר להבנה, לתקיפה, לזיהוי ואיתור נכון שכן הם תאים אשר עברו התמרה אך עדיין הינם חלק מתאי הגוף. תא סרטני מגלה עמידות לטיפולים ובכך כל אמצעי טיפול ממוקד מעלה סיכוי לתהליך המוגדר כעמידותם של תאי סרטן לפרוטוקול נתון. בעת התפתחות סרטן קיים תהליך של דיכוי חיסוני ובעת תהליך הטיפול הרפואי נגרם דיכוי חיסוני קשה יותר. הנחיה קיומית נכונה דרך מרפאתי, גיוס כל הכוחות ושימוש נכון בחומרים מהטבע תיצור השפעה מדהימה, אדירה ורבת משמעות של מערכת החיסון ובכך תאפשר את מלחמתה בגידול. זה מדהים אך תאים סרטניים לומדים את סביבתם, מפרישים חומרים, מבקשים כלי דם וחמצן להגנתם ובכך הופכים להיות פעילים, רבים ואלימים. אכן כן, תא סרטני מבקש לנצל את הגוף והמשאבים שלו להתפתחות. הרפואה הטבעית וזאת דרך מרפאתי מעניקה מענה עבורך ולא תרופתי דרך אמצעים טבעיים, צמחי מרפא ועוד בשילוב עם מהטיפול התרופתי ומעלה בעשרות אחוזים את הסיכוי להישרדות וריפוי. ברפואה הרגילה מבקשים להפעילה דרך טיפול אימונותרפי אך חשוב לזכור שמחלת הסרטן פורצת בגלל חולשה חיסונית ולכן להפעילה בלבד אין זה נכון כי אם לחזקה. הניסיון רב השנים, וזאת במהלך שנותיי הרבות כמטפל, מבקש לומר שלאמצעים הטבעיים, ואין כוונתי לתוסף בבית טבע, יש תפקיד לדעתי מכריע, חשוב, בלתי מתפשר, אינטגרטיבי שאי אפשר בלעדיו לטיפול במחלת הסרטן הן הפעילה, הן הראשונית, הן הגרורותית אך גם למניעה. בתי החולים לא עוסקים במחקרים אודות חשיבות הרפואה הטבעית למלחמה בסרטן. זה הרי טעות קשה אך היעדר המחקר של בית חולים לא מחייב את החולה להימנע משימוש יעיל וגיוס כל הכוחות של הרפואה הטבעית. הטיפול שלי דרך הרפואה הטבעית וצמחי מרפא המותאמים לך ולטיפול אינו רעיל, אינו שורף ואינו חותך. הוא לא אגרסיבי וללא תופעות לוואי ומעניק כוח. הוא חשוב מאוד.

אנו חייבים בעת הטיפול הרגיל ליצור סביבה שאינה חיובית לסרטן ומטפלת גם בתופעות הלוואי של הטיפול הרגיל. מערכות הגוף בכלל ומערכת החיסון בפרט עומדים מול חזית המחלה וזאת כפי הנראה מספר שנים ובהמשך קיימת חזית נוספת והינה החזית הטיפולית המעיקה גם היא על הגוף ואף ברמה מסוימת מתישה אותו

כאמור, חשוב ליצור אפיק טבעי לחיזוק מערכת החיסון וברצוני להעניק הסבר בנושא זה. חשוב לי שתעיינו בהסבר הבא שהינו חלק ממאמר שכתבתי.

הסרטן אל מול מערכת החיסון

כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.
הרפואה הטבעית ב"נטורל ויז'ן" מאמצת את החשיבה האימונו-אונקולוגית
(IMMUNO-ONCOLOGY) והתפתחות סרטן. כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה. בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן. קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הרפואה הטבעית ב"נטורל ויז'ן", וזאת בנתיבים שונים בנוסף לצמחי המרפא ותוספי התזונה מעצימה את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים.

שלב א' – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב' – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג' – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

מתוך כך חשוב לי להעניק מסר שמשמעותו היכולת ליצור כלים טבעיים לטיפול משלים, טבעי. הרפואה הרגילה לחלוטין אינה תהליך בלעדי. יש לגייס את כל הכוחות דרך הרפואה הטבעית. ליצור תכנית טיפול מקיפה מושכלת ומותאמת. ליצור הבנה שבהחלטה בריאותית אין תשובה נכונה אחת כי אם מספר תשובות.

יש להעצים את יכולת החיסון וליצור שיפור דרמטי בחיזוק ויכולת התנגדות של הגוף בכל הרמות: הגופנית, הפסיכולוגית והרוחנית וזאת החל מרמת התאים, הרקמות, אברי ומערכות הגוף כולו וכמובן ההיבטים הנפשיים והרוחניים. חשוב מאוד ליצור טיפול טבעי, לשם ההתמודדות עם המחלה, השלכותיה וגרורותיה.

הרפואה הטבעית יוצרת חזית עימות קלינית טבעית נוספת וזאת תוך התאמה אישית לטפל במחלה, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול מסייע ומשלים במחלת הסרטן.

נטורל ויז'ן – "גיוס כל הכוחות"

מסר חשוב

לכל מחלת סרטן קיימים שיעורי הישרדות.

יש להבין נקודת הנחה חשובה

"שיעורי ההישרדות" הינם אומדנים בלבד. הם חוטאים להבנה הנכונה של הסיכויים להחלמה שכן הם מבוססים על תוצאות קודמות של מספר גדול של אנשים אשר חלו בסרטן מסוים. שיעורי ההישרדות הללו הינם סטטיסטיים בלבד. הם אינם יכולים לחזות מה יקרה אצל אדם נתון. אצל האינדיבידואל, אצלך. כל נתון סטטיסטי מטעה, טועה ומבלבל ואף מייאש וזאת לשווא. אלו שיעורי הישרדות יחסיים המשווים חולים וחולות עם אותו הסוג והשלב של הסרטן לחולים וחולות באוכלוסייה הכללית. מתוך כך, כל המאובחנים בסרטן עשויים להיות בעלי פרוגנוזה טובה, חיזוי אופטימי וזאת תוך כשירות בריאותית מיטבית ולכן קיימת פרוגנוזה טובה יותר וזאת יותר מכפי שהסטטיסטיקה והמספרים מראים. המספרים והסטטיסטיקה אינם לוקחים בחשבון את כל המארג האינדיבידואלי וכוונתי שטיפול טבעי נכון, עמוק, מותאם, מחזק חיסוני, מחזק את הגוף ומנגנוניו מאופיין בתהליך מנחה לאורח חיים נכון, תרופות מצמחי מרפא מותאמים ועוד, מעניק עשרות אחוזי ריפוי ובכך חיזוי הנוגד כל סטטיסטיקה לגבי ההישרדות. לכן אני מכנה זאת גיוס כל הכוחות, דש וכוח הריפוי של הטבע. אסור להפוך לנתון סטטיסטי בסרטן. חשוב להבין שלעד יש ליצור חזון לתפנית דרמטית ובכך אין לחוש ייאוש כי אם תקווה, גיוס כל הכוחות והבנת חשיבות כוח הריפוי של הטבע. וודאי שקיים הבדל בכל הקשור לאחוזי הצלחה לחולים השוקדים על מערכת חיסון חזקה, הזנה נכונה תזונה מיטבית וצמחי מרפא איכותיים, תנועה, נשימה, שיטות לרוגע, שלווה ויציבות. מרפאת "נטורל ויז'ן" הינה המרכז לרפואה טבעית הבכיר בישראל. אנו מכנים זאת "גיוס כל הכוחות" וכוחו המרפא של הטבע.

אתם מוזמנים לפגישת אבחון וייעוץ במרכז "נטורל ויז'ן"

איתן טל CLH
מייסד "צוף צמחים", "נטורל ויז'ן"
מנהל תחום הרפואה הטבעית

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.