בקרטוזיס פילאריס – KERATOSIS PILARIS

KERATOSIS PILARIS

בקרטוזיס פילאריס

מחלת עור אשר עלולה
להוביל לנגעים ממאירים

חשוב להימנע מנגעים עוריים טרום סרטניים

הטיפול הטבעי השלם

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון מקיפה

קרטוזיס פילאריס (keratosis pilaris) הינה מחלת עור או תופעה עורית המתבטאת בדרגות חומרה שונות. קרטוזיס הינה מצב בו מתפתחות בליטות נוקשות וזעירות בקוטר משתנה הנראות לעין. המחלה פוגעת במרקם העור וכמובן גם בהיבט האסתטי וגורמת לתחושה קשה של אי נעימות. צבעם של הנגעים מגוון בדומה לגוון לבן ואפרפר אך גם אדום. מתוך כך חשוב להתאים טיפול נכון ומותאם שהרי הטיפול הרגיל הרפואי, חיצוני ואינו נוגע בשורש הבעיה ואף רווי תופעות לוואי.  חשוב להימנע מכך שהנגעים יהפכו לדלקתיים ובכך גם מזוהמים ומתפשטים לירכיים, לידיים, לגו ולפנים. בעת התפתחות פרוגרסיבית של קרטוזיס פילאריס הנגעים עלולים לגרד מאוד ולהוביל להיווצרות עור מחוספס ואף יבש בדומה ל"עור ברווז". מחלת העור קרטוזיס ללא טיפול אכן עלול להוביל לדלקות קשות, מורסות והיווצרותן של צלקות באזורי הנגעים וכן בפנים. המושג קרטוזיס נובע מהחומר הביוכימי שהינו חלבון המכונה קרטין. חלבון זה מסייע ליצירת רקמות קרניות בגוף. בעת שנוצרת הצטברות רבה של חלבון הקרטין נגרמת סטגנציה או חסימה של אזורי זקיקי השיער ולעיתים אף חוסמת או כולאת את השיערה ובכך עלולים להיווצר דלקות קשות וכואבות אך גם נשירת שיער בלתי הפיכה. קרטוזיס פילאריס נטולת קיום עצמאי, כוונתי שהיא נובעת מהתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים בדומה לתזונה לקויה, עודפי חלבון מהחי, מצבי רוח, אי שקט ומערכת חיסונית חלשה ולא מאוזנת מתוך כך נגרמת היווצרות של דלקת. גורמים נוספים הינם: בעיות עיכול, העדר חמצן מספיק, הצטברות רעלים, תורשה, חסרים גופניים, תמונת דם לא מיטבית ועוד. הטיפול הטבעי בצוף צמחים הינו שלם והוליסטי. אנו מבינים את ההכרח של הטיפול הפנימי, הקיומי אך גם דרך טיפול חיצוני ייחודי בישראל. חשוב מאוד למנוע את החרפת הקרטוזיס ובכך נמנע הגעה לדלקות עור קשות, נשירת שיער, מורסות, כאבים והצטלקות של העור.

חשוב ליצור טיפול מסיבי, מקיף, עמוק וקיומי במהלך חודש בלבד ולאחר מכן תחזוקה. אני מאמין שבמהלך חודש טיפול יתגלה שיפור רב ובנוסף במהלך תקופת התזונה ניצור הנחיה לתזונה, תנועה, נשימה, יציבה ואתאים צמחי מרפא ותכשירים חיצוניים ייחודיים שלא משווקים בשווקים. לציין שבכל הקשור לעודף קרטין הגורם לקרטוזיס יש לציין בהמשך וכפוטנציאל להחרפה יכולה להיווצר קרנת אקטיבית שהינה גידול קדם סרטני בגוון אדום בדומה ליבלת וזאת כהחרפה של אותם נגעי קרטוזיס שבשלב הראשון הינם שטחיים ושפירים. פיתחנו במהלך עשרות שנים פרוטוקול טבעי רב משמעות מבית היוצר של צוף צמחים. אנו לא משווקים בחנויות טבע או בתי מרקחת כי אם רק לאחר דיאגנוזה ופגישה ובכן התאמה הן של הצמחים, הן של הטיפול החיצוני והן ההנחיות הקיומית והטיפול בקליניקה.

ניצור דרך הטיפול הטבעי מענה לכל הגורמים האפשריים למחלה דרך טיפול חיסוני, פנימי, קיומי ותזונתי.
מתוך כך, ניצור טיפול רב מערכתי, פנימי, איזון התוקפנות החיסונית, טיפול בגורמים האלרגניים, טיפול חיצוני בעור, טיפול בהרכב המיקרוביום של העור. נעניק מענה לכל הגורמים האפשריים למחלה דרך טיפול קיומי ופנימי וכן טיפול חיצוני בקרם, ג'ל, שמן, רחצה, חיטוי ועוד. ברצוני להסביר עוד על בעיות עור.

הטיפול הטבעי יותאם עבור המטופל. וודאי שחשוב וזאת לתקופה מסוימת להיפתח לשינויים.

לציין שבכל הקשור למחלות עור, העור הינו רקמה ארעית המשתנה במהלך החיים של האדם. במהלך השנים מתרחש איבוד החומר הקרני וכן איבוד שכבות שומן. גם שכבות הדרמיס והאפידרמיס הופכות לדקות יותר וסיבי הדרמיס נפגעים תוך מראה של עור פחות בריא.

הסירקולציה (זרימה) של הדם משתנה והיכולת של הזנת העור יורדת ולפיכך אנו מגלים כושר הגלדה של פצעים ובעיות עור לקוי יותר.

לכל שכבה בעור יש תפקיד מוגדר בדומה לשכבה העליונה המכונה אפידרמיס שהינה שכבה דקה מכוסה חומר המכונה קראטין המגן על העור מחומרים מזיקים ובחלק התחתון של האפידרמיס נמצאים המלנוציטים המייצרים מלנין שהינו היסוד לפיגמנטציה של העור.

מתחת לאפידרמיס נמצאת שכבת הדרמיס המכוסה סוגים של קולטני כאב ומגע ושולחת את שלוחותיה עד לאזור פני העור וכן מכילה בלוטות פונקציונאליות של העור בדומה לבלוטת הזיעה, בלוטות החלב וזקיקי השיער. בדרמיס מצויים גם כלי דם רבים היוצרים תהליך של הזנת העור.

לכן העור ובעיותיו מושפעות ממגוון רב מאוד של סיבות וגורמים ובכך קשה לרפואה הרגילה הרדוקציוניסטית לטפל בו, מלבד דיכוי חיסוני. כאשר אני מביט בעור שלך חשוב לי להסביר שאין ספק שיסוד של מחלות עור רבות הינו היסוד החיסוני שהרי רבות ממחלות העור מאופיינות בתהליכים זיהומיים, תהליכים אוטואימוניים, תהליכים אלרגיים וכן היבטים ממאירים. לקויים אלו קשורים באופן רב משמעות וישיר למערכת החיסון. ודאי שחשוב להביט גם ביסוד אך גם בליקויים אשר נגרמו והבעיות הקשות או הקלות אשר נוצרו.

יש כמה מבנים בעייתיים בכל הקשור למחלות עור. להלן ההסברים:

מחלת עור ממצב רעלני אופיינית הכוללות, מחלות עור זיהומית, מחלת עור מטבולית, מחלות עור דלקתית ומחלות עור ממאירות (שפירה או סרטנית).

מחלת העור הזיהומית עלולה לנבוע מזיהום חיידקי, זיהום ויראלי וזיהום פטרייתי.

המחלות המטבוליות עלולות לנבוע ממחלות אוטואימוניות, מחלות ממצבי אלרגיה וכן מצבים של כיבים וגידולים שונים.

גם למחלות הגידוליות ישנם כמה אפיונים בדומה לגידול סרטני, גידול שפיר וגידולים שונים. לעיתים קרובות הסיבות הללו, כולן מהוות חלק מאורטיקריה.

בעיות עור ונומולאר דרמטיטיס הינן בעיות קשות ומטרידות אך גם פרוגרסיביות והופכות לכרוניות. הרפואה הטבעית מהווה כלי טיפול אדיר ממדים. התהליך טבעי אינו יכול להסתכם במספר טיפות ובהם סיימנו, כי אם בתוכנית נכונה ומותאמת המבינה את כל הגורמים והתנאים לבעיה. הטיפול אמור ליצור תהליך טיפול טבעי חיצוני דרך תכשיר רחצה ייחודי, קרם טבעי, סבון טבעי, קרם רפואי טבעי, נוזל לטיפול, מסיכה מצמחי מרפא ועוד. אך גם טיפול פנימי דרך צמחי מרפא, הנחיות קיומיות, תזונה ועוד.

קרטוזיס – גורמים

 1. גורמים אלרגנים דרך מגע או שאיפה
 2. תזונה לא מיטבית
 3. תרופות שונות
 4. גירוי פיזי להזעה או חום הנוגע מפעילויות שונות
  • קור
  • העדר פעילות גופנית
  • לחץ מקומי
  • אור שמש
  • אמבטיה חמה
  • הזעה
  • חום ממקורות שונים
  • רטט
 1. גירוי אמוציונאלי – לחץ, חרדה, דכדוך, דאגה, דיכאון
 2. זיהומים – חיידקים בדומה לסטרפטוקוקוס והליקובקטר פילורי, גורמי

טפיליים, גורמים ויראליים בדומה להפטיטיסA ,B , C מונוקלאוזיס

 1. אלרגיה למזון
 2. עקיצות או נשיכות של חרקים
 3. עצירות קשה

גורמים נוספים לקרטוזיס

 1. מחלה אוטואימונית
 2. בעיות ממאירות
 3. קרטוזיס אדיופטית שהינה הופעה בלתי פוסקת של הנגעים ללא גורם ברור
 4. תרופות
 5. גירוי אמוציונאלי או פיזי
 6. הפרעה אנדוקרינית

גורמים נוספים – כללי

תרופות

קנדידה מערכתית

אלרגיה למזון

הצטברות רעלים

נטייה אלרגנית

נטייה דלקתית

פרזיטים

בעיות נוירו פסיכיאטריות

שינויים הורמונאליים

בעיות בתירואיד

סוכרת לא מאוזנת

לחץ נפשי

הטיפול הטבעי

הטיפול הטבעי במרפאתנו נובע מאיתור הגורמים והתנאים המהווים יסוד להתפתחות המחלה. מתוך כך פגישת האבחון הינה השלב החשוב מכל שהרי המידע אשר נובע מהפגישה מהווה את היסוד לעיקרי הטיפול. איתור נכון של גורמי המחלה יהווה את עמוד התווך של הריפוי המלא. ההיבט האדיופטי (גורמים לא ברורים) מעיד על קיום לא מיטבי וסינרגי להופעת המחלה הנובע מאי איזון כללי וקיומי.

הטיפול הטבעי חייב למגר כל גורם מזוהה ומהווה הן טיפול סימפטומטי אך גם טיפול עמוק ושורשי למיגור המחלה. קרטוזיס, חשוב לציין, נגרמת הן על ידי מנגנונים אלרגניים אך גם לא אלרגנים. רוב רובם של המקרים האקוטיים מתרחשים עקב תגובה אלרגית אך רוב המקרים הכרוניים הינם גם בעלי אטיולוגיה אדיופטית או אוטואימונית. הטיפול הטבעי הינו טיפול פנימי וטיפול מניעתי, הטיפול המקומי יכול להקל אך חייב להיות מלווה בטיפול פנימי ומאזן.

נתיבי הטיפול הטבעי רבים אך חייבים להיעשות באופן מושכל, סינרגי, הוליסטי ומותאם. נתיבי הטיפול יתמקדו בתזונה קלינית טבעית היפו אלרגנית, טיפולים אנטי דלקתיים דרך תוכנית טיפול מושכלת, הקפדה על מיגור מוחלט של הגורמים לאורטיקריה ומתן תכשירים לטיפול פנימי תוך ניקוי רעלים יסודי ואיזון מערכת העיכול.

תהליכי הטיפול ילוו בדיקור סיני מסורתי וטיפולי מגע וכן טיפול חיצוני מרפא, מקל ומונע. חשוב בטיפול ליצור תמיכה, איזון וניקוי של הכבד שכן הכבד הינו איבר מטרה וזאת בעת שמצטברים בגוף רעלים אשר אינם מסולקים כראוי. הצטברות זו מעיקה על הכבד ומשבשת את מערכת החיסון ובכך גורמת לריאקציה עורית, אינפקציות, הפטיטיס B מוננוקלואידים ומתח נפשי.

הטיפול הקונבנציונאלי

אין ספק שלטיפול הרפואי הרגיל בקרטוזיס אין מענה. הטיפול מתבסס על ערב רב של תכשירים אנטי היסטמינים, קורטיזונים וסטרואידים. השימוש בתרופות הללו יכול לעיתים ליצור דיכוי של הפריחה האורטיקריה אך לאחר הטיפול תגרם התלקחות חזקה ורבה יותר. אין ספק שהטיפול הרגיל הופך את החולה לקורבן וזאת תוך תופעות לוואי אשר לעיתים עלולות להיות חמורות. אכן כן, אין כל בשורה מיוחדת של הרפואה למחלת הנומולאר.

הטיפול הטבעי – דרכי ריפוי

כאמור, קרטוזיס נגרם ע"י מנגנונים רבים. המצבים הכרוניים הינם בעלי אטיולוגיה אדיופטית. מתוך כך חשוב לדעת שנתיבים סינרגיים ושינויים זמניים וקבועים באורח החיים חשובים מאוד לריפוי המחלה.

הטיפול הינו סינרגי וכולל טיפול פנימי עמוק דרך צמחי מרפא ייחודיים בכמוסות, מיצוי וחליטת, תזונה קלינית טבעית – היפו אלרגנית, רדיקלית אך תקופתית.

טיפולים בקליניקה דרך מגע רפואי, אמצעים מסורתיים, שמני עור ייחודיים ודיקור סיני רב מערכתי, תוספי תזונה בדומה לוויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות ומגוון הנחיות קיומיות ושיטת הרפיה.

הטיפול המשולב יצור תהליך ריפוי, הקלה ומניעה של מחלת החרלת. תרכובת צמחי המרפא בשילוב עם נתיבי הטיפול תוך שילוב של משחות ושימון

אין ספק שניתן וזאת דרך תהליך מושכל ומותאם ואחריות הדדית להתגבר על הבעיה המרכזית אך גם על שאר הבעיות ואכן נעשה זאת.

הרפואה הטבעית בנטורל ויז'ן

הטיפול הטבעי מהווה תחליף אלטרנטיבי וטבעי, נטול תופעות לוואי, שורשי, רב מערכתי ורב עוצמה. הגישה הטבעית הינה חלק מסינרגיה טיפולית הרואה בנתיבי הטיפול הטבעיים את הדרך אל היעד אשר משמעותו שיפור, ריפוי הקלה ומניעה של התסמינים.

הטיפול בתרופות טבעיות צמחיות רב עוצמה וניתן כחלק ממארג הכולל טיפול בדיקור סיני, מגע רפואי הכוונה לתזונה מיטבית, תוספי תזונה, פעילות גופנית, שיטות הרפיה, חזון, תקווה ושינוי שורשי של הגוף ורכיביו.

אמצעי הטיפול מהווים סינרגיה הניתנת במרפאתנו וזאת תוך קשר רצוף, יום יומי ובלתי פוסק במהלך חודשים רבים, כחלק  אינטגראלי מהטיפול ההוליסטי.

 

הודעה לגולשים באתר

צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של "נטורל ויז'ן" ובפיתוחו של טל איתן CLH, אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כי אם חלק מסינרגיה קיומית נכונה בדומה לתזונה, תנועה, שיטת נשימה ועוד. כל הסתמכות על המידע המפורט הינה על אחריות הקורא בלבד ותמיד מומלץ להתייעץ גם עם רופא מוסמך. צמחי מרפא הנמכרים בבתי טבע או פארמים אינם מהווים כלי לריפוי בלעדי כי אם חלק מטיפול טבעי ומתוך כך אין "נטורל ויז'ן" מוכרים את התכשירים בחנויות כי אם ישירות אל המטופלים ומטפלים ומרפאות מוסמכים. אנו מעניקים לכם דרך טיפול טבעית מקצועית, רבת היקף והחלפה מהירה.

כל מוצרי "נטורל ויז'ן" אינם תרופות כי אם תוספי תזונה המאושרים ע”י משרד הבריאות. אנו חייבים להעביר לכם גילוי נאות, כי האישור שניתן הינו לבטיחות השימוש ברכיבי התכשיר בלבד ובכך אין מדובר באישור ואסמכתא המתייחסים למטרות השימוש במוצר או להתוויה רפואית כלשהי. "נטורל ויז'ן" מבקשת לומר וזאת חד משמעית, במידע המופיע באתר אין התוויה רפואית או המלצה לטיפול וכי בכל בעיה רפואית, חשוב להיוועץ ברופא. ההחלטה של רכישת מוצר וכן החלטה לשימוש בו או הסקת מסקנות מכל סוג ביחס למטרת השימוש בו הינה על אחריות הצרכן. מומלץ בכל מקרה ותמיד להיוועץ או להשתמש במקורות מידע אמינים ובאנשי מקצוע מוסמכים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג. ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר. נשים בהריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי.

אנו ב"נטורל ויז'ן" טוענים, וזאת באמונה מקצועית, ידע וניסיון רב שמערכת חיסון חזקה, התייחסות רב מערכתית, יציבות נפשית, צמחי מרפא, הנחיות לתנועה, תזונה, נשימה ויציבה, טיפולים בקליניקה והתייחסות הוליסטית מהווים אמצעים אינטגרטיביים עם הטיפול הקונבנציונלי ובכך מעניקים עוצמה רבה יותר לתהליך הטיפול.
אנו ב"נטורל ויז'ן" מעניקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל בתחום הדרך הטבעית ובכך מבקשים, וזאת דרך אמונתנו והמקצועיות שלנו לתת לכם את הטיפול הטבעי והמותאם הטוב ביותר עבורכם.

יצירת קשר
אולי יעניין אותך גם
פיברואדנומה של השד

פיברואדנומה של השד FIBROADENOMA פיברואדנומה הינה גידול שפיר שהינו הגדלה של תאים בתוך רקמה תקינה. הגידול אינו פוגע בה ואף אינו יוצר גרורותיות באיברים מרוחקים

קרא עוד »
צוף צמחים ונטורל ויז׳ן

מאמר לעיון בכל הקשור לטיפול הנפשי ב"צוף צמחים" ו"נטורל ויז'ן" אני מקשיב לעומקם של המילים של מטופליי במרפאת צוף צמחים, הן בפגישה והן המילים הכתובות

קרא עוד »
natural_vision_logo.png
נטורל ויז'ן
נטורל ויזין הינה קלינקה לטיפול טבעי מסייע ולחלוטין לא אלטרנטיבי. חשיבות הרפואה הקונבנציונלית עליונה בכל הקשור לטיפול בסרטן והסיוע הטבעי הינו גיוס כוחות נוספים וחשובים 

כל המידע הניתן באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי המלצותינו לגבי צמחי מרפא ותוספים, תנועה, אורח חיים בריא, יציבה, נשימה וטיפולי הדיקור והמגע אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי ויעוץ על ידי רופא או מטפל אנו ממליצים להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע באתר זה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף ליעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.